طراحی سایت

قالب وبلاگ

بهمن 93 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم

بووووسبهترین دوستان ما، در ارزشمندکردن زندگی ما نقش بزرگی دارند. نه تنها آنها همیشه برای تفریح و سرگرمی با ما همراهی می کنند، بلکه در اوقاتی که ما بیش ترین نیاز به حضور آنها داریم نیز در کنار ما حاضر هستند. بنابراین، بار دیگر که بهترین دوستان تان را ملاقات کردید، از آنها بابت این 17 مورد ارزشمند تشکر کنید.

از تو ممنونم که حتی در مواقعی که من نمی خواهم حقیقت را بدانم با من صادق هستی.

وقتی تمایل شنیدن حقیت را ندارید، گوش دادن به آن اصلا ساده نیست. اما وقتی حقیقت را از زبان بهترین دوست تان بشنوید ماجرا فرق می کند و شنیدن آن تحمل پذیرتر می شود. دوست شما می داند که اگر همیشه با شما صادق باشد، اعتماد شما را جلب خواهد کرد و اساس دوستی نیز همین جلب اعتماد است.

بهترین دوستتان این ویژگی ها را دارد؟

 


تو مرا سر حال می آوری. از تو ممنونم

هرگاه شما نزد بهترین دوستان تان هستید، ناخودآگاه حال تان بهتر است. شما می دانید در کنار کسانی هستید که از زیر و بم شما خبر دارند و می توانید کنار آنها خود واقعی تان باشید. مگر می شود این مسئله باعث خشنودی شما نشود و حال شما را فورا خوب نکند؟

از تو ممنونم که برای من همان قدر خاص هستی که من برای تو و هر دو از خاص بودن دیگری لذت می بریم.

اگر شما دو نفر برای یکدیگر خاص جلوه نکنید بهترین دوست های هم نخواهید بود. بهترین دوست شما کسی است که با شما به سفر و ماشین سواری می آید، امن ترین و ناب ترین لحظات را در کنار او سپری می کنید و از اینکه با هم باشید ابایی ندارید. بگذارید با هم صادق باشیم، شما دو نفر احتمالا باید یک جنگ خنده دار را به نمایش بگذارید.

از تو ممنونم که هیچ خودخواهی در وجودت نیست.

«تو بیش از خود، نگران دیگران هستی و با این کار جهان را به مکان بهتری برای زندگی تبدیل کرده ای. تو حقیقتا الهام بخش دیگران هستی.»

بهترین دوست انسان، شما را تشویق می کند که انسان بهتری باشید. او با فعالیت های روزانه هاش به شما می آموزد که دیگران را مقدم بر خود بدانید و از این کار لذت ببرید. شما با این کار تبدیل به انسانی ویژه می شوید که هیچ خودخواهی ای در وی وجود ندارد و دیگران را بر خود مقدم می دارد. اگر شما چنین دوستی دارید واقعا انسان خوش شانسی هستید. پس قدر او را بدانید.

از تو ممنونم که می دانی چه زمان های از چه مسائلی آزرده می شوم و می دانی که برای کم کردن ناراحتی ام چه کاری باید انجام بدهی.

شما نمی توانید دوست صمیمی تان را فریب دهید. حتی اگر تلاش کنید که به او دروغ بگویید، او می فهمد که چه چیزی شما را آزرده کرده است. او به جای ناامیدن کردن شما، کمک تان خواهد کرد. اگر بخواهید استراحتی به خود بدهید، او بستنی موردعلاقه شما را برای تان خواهد آورد و کمک می کند تا تمام آن را بخورید. اساسا مهم نیست که چرا به هم ریخته اید، چرا که بهترین دوستان تان راه حل آن را در اختیار دارند.


از تو ممنونم که به من فکر می کنی.

سوال ساده ای مانند «حال تو خوب است؟ یا امروز برای تو روز خوبی است؟» می تواند فورا همه چیز را در اطراف شما تغییر هد. دوستان صمیمی شما تنها یا گفتن یک سلام با شما ارتباط برقرار می کنند چرا که آنها به شما فکر می کنند هنگامی که انسان بداند دیگران در این حد، مراقب او هستند، احساس بسیار خوشایندی به وی دست می دهد. هر دوی شما هر روز زمانی را تنها برای برقراری ارتباط با یکدیگر صرف می کنید.

از تو ممنونم که مرا قضاوت نمی کنی.

این مورد، یکی از مهم ترین جنبه های دوستان صمیمی ماست که فراموش می کنیم بابت آن از دوستان مان تشکر کنیم. ما همیشه تصمیمات درستی اتخاذ نمی کنیم اما آنها به خاطر این اشتباهات به قضاوت ما نمی نشینند. ما می توانیم در مورد هر مسئله ای با آنها صحبت کنیم و آنها نیز بدون اینکه در مورد ما فکر منفی کنند به حرف های مان گوش می دهند. آنها به اندازه کافی ما را می شناسند و نیازی نمی بینند که در هر مسئله ای به قضاوت مان بنشینند. آنها ما را بدون هیچ قید و شرطی دوست دارند.

از تو ممنونم که حتی در مواقعی که از هم دور هستیم دوست واقعی من هستی.

فاصله می  تواند به بسیاری از رابطه ها آسیب برساند، با این حال حرکت و دوری از هم بخشی از زندگی است. بهترین دوست کسی است که حتی در غیاب شما پشتیبان شما باشد. هر چه قدر هم از شما فاصله داشته باشد، همچنان دوست حقیقی تان است. شما در طول زندگی مراقب آنچه بر دیگری می گذرد هستید چرا که دوستی شما اجباری نیست و واقعا به یکدیگر علاقه دارید.

از تو ممنونم که در زمان های ناخوشی و خوشی با من هستی.

مهم نیست که شما می خواهید در چه مسئله ای روی دوستان صمیمی خود حساب باز کنید.
خواه اینکه به خاطر موفقیتی بزرگ با هم جشنی برگزار کنید و خواه به خاطر اندوهی که دارید، می توانید روی دوست خود حساب باز کنید.

از توجه به خاطر همه خاطرات خوشی که داریم ممنونم.

بیایید با هم روراست باشیم. زندگی بدون وجود بهترین دوستان شما آن قدرها هم خوشایند نیست. شما خاطرات زیادی با آنها دارید، حتی بیش تر از آنکه به یاد می آورید. آنها دنیا را برای شما جذاب و سرگرم کننده می نمایند. بدون وجود آنها شما این قدر تجربه شگفت انگیز برای تجدید خاطره نداشتید.

از تو ممنونم که حتی با اینکه برای تو آسان نبود، مسیر خودت را به خاطر من عوض کردی.

بهترین دوست شما، مسیر خود را به خاطرتان عوض می کند. گاه در ساعات شلوغ شما را از فرودگاه به منزل می رساند و گاه برنامه های خود را به خاطرتان تغییر می دهد. دوستی واقعی همیشه راحت و آسوده نیست اما هیچ یک از شما دو نفر به این موضوع توجه نمی کنید.

از تو ممنونم که به من اعتقاد داری و وقتی متحیر و سرگردان هستم من را دلگرم می کنی.

برخی اوقات شما، تنها اندک فشاری برای حرکت نیاز دارید. بهترین دوست شما، برای انجام تغییرات به شما دلگرمی می دهد و مطمئن است که شما شکست نمی خورید. دوستان صمیمی بهترین ها را برای شما می خواهند و تنها هدف شان موفقیت شماست. هنگامی که شما احساس شکست می کنید، آنها می دانند باید چه بگویند تا شما را به حالت عادی بازگردانند.

از تو ممنونم که مرا خالصانه دوست می داری گویی که از خویشاوندان تو هستم.

بهترین دوست شما، شما را تنها به خاطر خودتان دوست دارد نه چیز دیگری هنگامی که شما رفتاری ناهنجار داشته باشید، او به شما تذکر می دهد که هوشیار باشید چرا که او مراقب شماست. او و خانواده اش، تو را از سر خودشان می دانند. شما می توانید بدون آنکه زنگ بزنید به خانه شان بروید و هیچ کس نیز از این کار شگفت زده نمی شود. شام خانوادگی و تعطیلات دسته جمعی با آنها تنها بخشی از امور مشترکی است که می توانید به آنها افتخار کنید.


از تو ممنونم که من را بخشیدی و اجازه دادی دلیل کارهایم را برای تو بگویم.

در هر رابطه ای تنش و مشاجره وجود دارد. بهترین دوست شما، شما را پس از مشاجره می بخشد. ممکن است که هردوی شما برای کم شدن عصبانیت تان نیاز به زمان داشته باشید اما پس از آن همه چیز عادی می شود، گویی که هیچ مشاجره ای رخ نداده است. درنهایت باید گفت که شما با کسانی مشاجره می کنید که بیش ترین علاقه را به آنها دارید.  آنها شما را می بخشند و شما نیز آنها را خواهید بخشید.

از تو بخاطر همه مهمانی های پر از شادی و خاطره، با هم بودن ها و صحبت های خصوصی و صمیمی مان ممنونم.

چرا که می خواهد همه این کارها را در کنار یکدیگر انجام دهند؟ دوست صمیمی شما در مهمانی در کنار شماست، آن قدر صحبت می کنید که راننده تاکسی از دست شما خسته می شود و آن گاه با هم درباره زندگی سخن می گویید. شما نمی خواهید که این لحظات ناب با هم بودن و احساس رهایی از اضطراب را با هیچ کس دیگری سهیم باشید.

از تو ممنونم که مرا از حصار خود بیرون آوردی.

بهترین دوست شما محدودیت ها و مرزهای تان را جا به جا می کند. او شما را به دیدن مکان ها و افراد مختلفی می برد که پیش از آن نمی شناختید تا زمانیکه شما آنها را در کنار خود دارید نباید از هیچ چیز جدیدی بترسید.

از تو بخاطر خودت ممنونم

صاف و ساده!بووووسدر روز والنتاین، جشن ملی سیب میخک گذاری شده (سیوی میخه ک ریژ) در تمامی شهرهای اقلیم کوردستان برگزار میشود

در این روز، عاشقان سیب های سرخی را که میخک گذاری کرده اند، به عنوان زیباترین هدیه ی روز والنتاین ( روزعاشقان)، به عشاق خود تقدیم خواهند کرد.
در گذشته دختران و پسران کورد، سیب سرخ را که نماد عشق است با دانه های خوشبوی میخک تزئین نموده و آن را به عشاق خود هدیه میدادند.
این سیب به خاطر دانه های میخک، عطر و بوی دل انگیزی دارد و همچنین خاصیت ضد باکتری دانه های میخک باعث ماندگار شدن این سیب میشود .بانوان مسلمان کردستانی با حضور انقلابی‌شان ستاره عشق آسمان حقیقت و ایمان شدند،به گونه‌ای که حضور آنها رعب و وحشت بر دل دشمنان می‌انداخت. 1393/11/20

 هنگامی که سینه‌ها ملتهب و زمانه سنگین و مضطرب از تاریکی می‌شد و دیده‌ها به تاری می‌گرایید، زنان با خلق حماسه دیگری از حضور نشانه‌های رسالت مکتب اسلام و انقلاب را هویدا می‌کردند.
زنان در روزهای پیروزی انقلاب قلب‌ها را آرامش می‌دادند و افق دیدگان را وسعت دیگری می‌بخشیدند. با عشق خدایی به قلعه‌های رفیع ایمان صعود می‌کردند و چون آبشاری روان لبریز از ایمان و اعتقاد، مطلع به حقیقت دین و مذهب بودند و به بهره‌گیری از این نعمت‌های خدادادی اعتقادی راسخ داشتند.  زنان‌ این‌ عناصر عفاف‌ و نجابت‌، نه‌ تنها در پیروزی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ سهم‌ بزرگی‌ ایفا کردند، بلکه‌ در تثبیت‌ نظام‌ جمهوری‌ اسلامی‌ و تداوم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ نیز حرف‌ نخست‌ را زدند. این قشر بودند که با حضور در صحنه‌ انقلاب‌ اسلامی‌، توطئه‌های‌ دشمنان‌ را در عرصه‌های‌ گوناگون‌ فرهنگی‌، نظامی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌ و سیاسی‌ نقش‌ برآب‌ کردند.
 شناخت دوران تاریخی و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی، نیاز به فهم و درک عمیق معرفت حقیقی دارد و بر فرزانگان و طالبان حق واجب است که برای کشف و دستیابی به این گنج گرانبهای پنهان غور و تفحص و تعمق کنند و آن را دریابند. برگزاری هرساله جشن‌ها و برنامه‌های ویژه دهه مبارک فجر می‌تواند فرصتی باشد برای تأمل در چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی و عوامل و دلایل آن.
دراین جشن‌هاو ویژه‌برنامه‌ها می‌توان پای صحبت‌های افراد مختلف به‌ویژه زنان نقش‌آفرین در آن دوران نشست تا با نگاه از زوایای مختلف، روزهای انقلاب اسلامی را جور دیگر شناخت.
مردم کردستان نیز در روزهای خون و مبارزه ساکت ننشستند و در این میان زنان بسیار نقش‌آفرین بودند. حال که بازهم دهه مبارک فجر دیگری از راه رسیده است، درباره این روزها و نقش زنان کردستانی در پیروزی انقلاب اسلامی با «سعیده لشکری» مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

دهه مبارک فجر از دیدگاه شما یادآور چه ارزش‌ها و آرمان‌هایی است؟
این دهه مبارک فرصت تأمل در ارزش‌ها و آرمان‌هاست ارزش‌ها و آرمان‌هایی که نه به سادگی، بلکه با خون ارزشمند هزاران شهید تحقق پیدا کرده است. پیروزی انقلاب اسلامی بی‌شک معجزه‌ای بود که به دست امام خمینی(ره) میسر شد و ایران در خفقان، ایران مظلوم و تحت ستم به برکت وجود ابرمردی از سلاله پاک حضرت فاطمه زهرا(س) از حکومت طاغوت رهایی یافت و به عزت و اقتدار رسید. رمز ماندگاری این انقلاب فراتر از ذهن کور ددمنشان و طاغوتیان است چراکه این دوام و توان، در اثر تکیه به احدیت و گره زدن همه ابعاد این نهضت به معنویت حاصل شده است.

نقش زنان را در پیروزی انقلاب اسلامی چگونه می‌بینید؟
حضور پرشور زنان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی از افتخارات بزرگ زنان مسلمان ایران اسلامی است. این قشر عظیم جامعه درروزهای نخستین انقلاب وارد میدان مبارزه شدند و با جهاد خود قدم به قدم، انقلاب اسلامی را یاری کردند. بانوان با عزمی استوار در انقلاب اسلامی نقش هدایت‌گری داشتند و با حضور درصف مقدم تظاهرات، انگیزه قیام و حضور در تظاهرات و مقابله با طاغوت را در مردها و جوان‌ها به وجود آوردند. ازسوی دیگر زنان مادر و همسر بودند و به فرزندان و همسرانشان دلگرمی می‌دادند. در آن زمان نیز درست مانند دوران 8ساله دفاع مقدس، این زنان بودند که پشت مردان ایستادند و آنها را روانه میدان کارزار کردند.

 از دیدگاه شما چه عاملی سبب شد پیروزی انقلاب اسلامی سند افتخار برای ملت شریف ایران باشد؟
در زمان طاغوت حکومت به دست اربابان بود و مردم ضعیف با زندگی رعیت‌گونه به امید سپیده زدن و رها شدن بودند و روزگار سپری می‌کردند. مردم آن روزها به دنبال بارقه‌هایی از امید بودند، اما در این محیط خفقان کسی را یارای مبارزه و مواجهه با حکومت وقت نبود تا اینکه به لطف خداوند و نگاه حکیمانه فرزانه دوران، امام خمینی(ره) زمینه لازم برای سقوط حکومت طاغوت پی‌ریزی شد و همه ما خوب می‌دانیم که به این‌ترتیب بی‌شک برگ زرین دیگری از افتخارات به سند افتخار ملتی شریف افزوده شد.

نقش مردم کردستان را در پیروزی انقلاب اسلامی چگونه ارزیابی می‌کنید؟
مردم مجاهد و نستوه کردستان پیام امام عزیز را از جان و دل شنیدند و دریافتند که ارزش‌هایی راستین در عمق این پیام‌ها و اعلامیه‌ها نهفته است. این پیام‌ها بود که زنگار جور آن روزها را از دل‌ها زدود. طلبه‌ها، دانشجویان، مردم عامه، دانش‌آموزان و فرهنگیان، زن و مرد، پیر و جوان سر از پا نشناختند و با عزمی راسخ به سیل خروشان این انقلاب بزرگ پیوستند.
 رهبر بزرگ این نهضت با علم و تقوای مثال‌زدنی در رأس این نهضت و مردم شیفته و از جان گذشته در این خیل خروشان قدم برداشتند و چه خون‌ها ریخته شد که این مملکت به استقلال و آزادی برسد. چه بسیار از عزیزانی که زیر شکنجه‌های جلادان رژیم شاهنشاهی جان به جان‌آفرین سپردند، اما درنهایت، شد آنچه باید می‌شد. شاید بهترین جمله‌ای که می‌توانست صحنه پیروزی انقلاب اسلامی را توصیف کند همان شعر معروف «دیو چو بیرون رود، فرشته درآید» باشد، چراکه به راستی این مملکت از چنگال دیوی بزرگ نجات یافت و دیو ددمنش ظلم و خیانت، جای خود را به گوهر یکدانه عدالت و تقوا داد. امام آمد با همان صلابت و عظمت، با آن نگاه گیرا و کلام و اراده منسجم. امام(ره) سلاله پاک حضرت زهرا(س) آمدند و چهره یزیدیان را به خاک افکندند و سرانجام با شور حسینی، انقلاب خمینی در ایران عزیز شکل گرفت.

پیروزی انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی برای کشور و مردم انقلابی ایران به دنبال داشت؟
برکت این انقلاب اسلامی در همه ابعاد جاری و ساری است از پویایی اقتصادی گرفته تا ارتقا در همه عرصه‌ها. اگر اکنون ایران عزیز در خاورمیانه از نظر قدرت و اقتدار حرف نخست را می‌زند تنها به دلیل همین انقلاب و انفجار نور است. درنوردیدن پله‌های دانش و احیای دین مبین اسلام در شرایطی که دین می‌رفت تا به تاریخ بپیوندد و فرهنگ مآبی جای پای خود را لحظه به لحظه محکم‌تر می کرد، بیشتر به معجزه‌ای الهی شباهت دارد.

با پیروزی انقلاب اسلامی زن چه جایگاه و منزلتی به دست آورد؟
قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زن به ابزاری برای تبلیغ و‌ ترویج بی‌عفتی تبدیل شده بود و درواقع جنس زن به خودی خود ارزشی نداشت، اما با پیروزی انقلاب اسلامی، زن جایگاه فاطمی خود را یافت تا با حیا و عفتی بی‌بدیل در عرصه ظاهر شود و پا به پای مردان و البته با حفظ شأن واقعی خود در اجتماع تلاش کند.

و حرف آخر...
 اینک در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با تجدید میثاق با آرمان‌های مقدس امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم که با همه توان، پای حفظ این ارزش‌ها و آرمان‌ها ایستاده‌ایم.


نویسنده: غریبه رحیمی - روزنامه نگار
لباس هر فرد علاوه بر کارکردهای ذاتی آنکه شامل حفاظت از جسم در برابر شرایط جوی محیط پیرامونی است، می‌تواند به‌عنوان یکی از عناصر مهم فرهنگی و هویتی جامعه مطرح شود.

1393/11/20

 پوشش ظاهری در کنار کاربردهای اولیه خود، می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای ایجاد ارتباط و انتقال مبانی ذهنی فرد به مخاطبان نیز استفاده شود. نوع لباس پوشیدن به دلیل اینکه نخستین تصویر و تأثیر را در ذهن دیگران درباره ما شکل می‌دهد، می‌تواند کلید بسیاری از ارتباط‌های موفق یا ناموفق روزانه‌مان باشد.
 لباس می‌تواند منبع مهمی برای قضاوت دیگران درباره شخصیت، خاستگاه قومی و زبانی، پایگاه اجتماعی و حتی گاهی ایدئولوژی و گرایش‌های فکری ما باشد. اما در این میان پوشش بانوان در هر جامعه‌ای از نمادهای فرهنگی آن جامعه محسوب می‌شود. با نگاهی به جوامع مختلف درمی یابیم که زنان آن جامعه براساس خواسته‌های فردی خود یا ارزش‌ها و اعتقادات حاکم بر جامعه‌شان لباس می‌پوشند. بنابراین می‌توان پوشش و حجاب را عنصری تأثیرگذار در حوزه‌هایی مانند امنیت اجتماعی، موضوع‌های مربوط به خانواده و فعالیت‌های اجتماعی زنان ارزیابی کرد.
از جاذبه‌های فرهنگی مناطق کردنشین و به‌ویژه کردستان لباس‌های زیبا با رنگ‌های شاد و متنوعی است که برگرفته از طبیعت زیبای این منطقه است. این نوع پوشش هم درزمینه ارتباط‌های بین قومی حاوی پیام است و نقش نمادینی دارد و هم در حوزه ارتباط‌های میان‌فرهنگی می‌تواند در زمره‌ مؤلفه‌های ارتباطات غیرکلامی قرار گیرد. لباس کردی، چه در قالب جامه‌های متنوع زنانه و چه در قالب لباس‌های سنگین و وزین مردانه، بیانگر فرهنگی است که از گذشته‌های دور تاکنون به ما منتقل شده است، اما متأسفانه امروزه شاهد ورود مدهای نامناسبی هستیم که با فرهنگ ما چندان سازگار نیست.
لباس کردی نماد فرهنگ غنی کردستانی‌هاست که با زوال استفاده از آن، قسمتی از فرهنگ ما نیز ازبین می‌رود. متأسفانه هر روز شاهد کمرنگ‌تر شدن استفاده از لباس کردی به‌ویژه ازسوی نسل جوان هستیم.
امروزه از لباس کردی بیشتر در مراسم و مهمانی‌ها استفاده می‌شود و اگر این روال ادامه یابد، دیگر در آینده پوششی به‌عنوان لباس محلی با دوخت مناسب و اصیل نخواهیم یافت.
نباید اجازه دهیم تبلیغات دنیای سرمایه‌داری ما را به سویی هدایت کند که پوشیدن لباس محلی «عقب‌ماندگی» و «بی کلاسی» تلقی شود.


نویسنده: غریبه رحیمی - خبرنگارهمشهری
برای دستیابی به توسعه پایدار و درآمدزا در هر جامعه‌ای، نیاز به مشارکت زنان احساس می‌شود. هیچ جامعه‌ای نمی‌تواند تنها با نیروی کار نیمی از جمعیت خود با توسعه جهانی رقابت کند.
1393/11/18
 از آنجا که نقش زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت فعال جهان در فرایند توسعه آن‌گونه که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است، تلاش‌هایی در سراسر دنیا آغاز شده تا این غفلت جبران شود. حضور زن و فعالیت مستقیم او در جامعه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی محسوب می‌شود و می‌توان گفت زنان روستایی سهم عمده‌ای از تولید کشوررا در اختیار دارند، اما گاهی می‌بینیم که کمتر به آنها توجه می‌شود، اما در کردستان شاهد گام‌های بلندی در این زمینه بوده‌ایم که بخش اموربانوان استانداری برداشته است. درباره برنامه‌های امور بانوان و خانواده و همچنین زنان روستایی استان با «لیلا آژیر» مشاور اموربانوان استاندار به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

یکی از برنامه‌های شما در دهه مبارک فجر همایش «سیمای انقلابی زن روستا» است. این برنامه چه ویژگی خاصی داشت؟
یکی از ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر «سیمای انقلابی زن روستا»ست که 15بهمن در زرینه از توابع دیواندره برگزار شد. از آنجا که نرخ مهاجرت بانوان در روستاها به نسبت آقایان کمتر است، پس بانوان بیشتری در روستاها زندگی کنند که باید خودشان را با شرایط موجود منطبق کنند. به همین دلیل تصمیم گفتیم ویژه‌برنامه‌ای برای این قشر داشته باشیم.

هدف شما از اجرای این برنامه چه بوده است؟
معتقدم در کنار مسائلی مانند مسائل بهداشتی و درمانی، باید موضوع اشتغال و آموزش زنان روستایی نیز مورد توجه قرار گیرد تا مهاجرت فرستی معکوس شود و کسانی هم که روستایی هستند و در حواشی شهرها زندگی می‌کنند، به روستاها برگردند. از اهداف ما ارتقای سطح کیفی زندگی زنان روستایی است. حمایت از تولیدات کشاورزی و دامداری زنان روستایی، صنایع محلی و جذب بازارهای مناسب از دیگر اهداف ماست. مهم‌ترین راهکار ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی فصلی، هفتگی و دائمی برای عرضه محصولات روستایی است.

برنامه‌های دیگری نیز برای تمرکز‌زدایی در شهرستان‌های دیگر استان دارید؟
 به جز این برنامه، برنامه دیگری داریم که بازهم در روستای «گاوشله» از توابع دیواندره برگزار می‌شود. برنامه دیگری نیز با رویکرد تمرکززدایی در بیجار برگزار می‌شود که این موضوع به دلیل پویایی و نشاط در همه شهرستان‌های این استان بوده است و در همه این برنامه‌ها، نگاه ویژه‌ای به زنان و دختران روستایی داشته‌ایم.

دیدگاه شما به‌عنوان یک مسئول نسبت به اجرای این برنامه‌ها چیست؟
 هدفمان این است که این برنامه به‌صورت سالانه و در دهه مبارک فجر و روز 15بهمن در قالب همایش منطقه‌ای، استانی و محلی برگزار شود که البته این همایش در سال‌های آینده ابعاد وسیع‌تری به خود می‌گیرد.

این همایش چه محورهایی دارد؟
این همایش به‌صورت ویژه به نقش زنان روستایی در پیروزی انقلاب اسلامی، مقاومت در 8 سال دفاع مقدس و اکنون هم به موضوع مقاومت و جهاد اقتصادی و درنهایت سنگر روستا می‌پردازد. باید به زنان روستایی توجه ویژه‌ای شود چراکه همیشه همپای مردان تلاش کرده‌اند و این قشر انتقال‌دهنده فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و بومی هستند.


   1   2   3      >
.: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 66
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118552

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت