طراحی سایت

قالب وبلاگ

تیر 94 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم

 

فصل گرما رهاوردی برای پوشش های بدن نما


در فصل گرما  به بهانه گرمی هوا، بدپوششی به اوج خود می رسد و برخی ها از لباس های نامتعارف و گاها زننده استفاده می کنند.


  این روزها با آغاز فصل گرما ، هنگامی که قدم در سطح شهر سنندج می گذاریم چیزی که بیشتر خود را نمایان می کند پوشش نامناسب  زنان و دختران ماست که امروزه با رواج مانتوهای بدون دکمه بدپوششی خود را بیشتر نمایان کرده است آن جا که در کنار جامعه ای که در ایران روز به روز به نحوی به سمت بی حجابی می رود که  حجاب در آن رنگ غربت می گیرد و فیلم ها به سمت بی حجابی هجوم می برند  برخی با چنان لباس هایی در خیابان های شهر قدم می زنند انگار از صحنه فشن شو در حال عبور هستند.
 

هر سالی که به جلو می رویم بدحجابی‌ها شکل و شمایل وقیحانه تری به خود می‌گیرند تا جایی که دیگر با سری به مانتوفروشی ها متوجه می شویم که باید با چیزی به نام «دکمه» در مانتوها خداحافظی کنیم، مانتو هم دیگر معنای خود را از دست داده است و بیشتر شبیه شنلی شده است که تنها روی شانه ها آویزان می شود و از روبرو چیزی به نام «مانتو» دیده نمی‌شود.

 
شلوار زنانه هم جای خود را به پوششی به نام «ساپورت» داده است پوششی که علی رغم ترجمه آن هیچ حفاظتی برای شخص مصرف کننده ندارد و حتی جذاب تر از برهنگی برای افراد است.
 

شال و روسری هم تنها تکه پارچه ای شده‌اند که وسط سر را می پوشانند و موها و گردن را جذاب‌تر از بی‌حجابی به نمایش می گذارند.روزگاریست که انواع لوازم جهت زیبا سازی بانوان عرضه میشود و جای تاسف دارد که اکثرا در مسیر نادرست مورد استفاده قرار میگیرد. یعنی پیشرفت علم در جهت بی دینی و کفر به حرکت در آمده است.ماجرای بدپوششی و بدحجابی اتفاقی نیست که به امروز و دیروز و امسال و سال گذشته باز گردد. سالیان دراز است که برخی از افراد با استفاده از پوشش های نامناسب در محیط های عمومی، نمونه ای از رفتارهای نابهنجار را از خود به نمایش می گذارند. البته اینکه بدحجابی الان بیشتر است یا ده سال پیش ، دقیقا قابل قضاوت نیست در هر حال موج بدحجابی در سالهای ابتدایی دهه هشتاد که باعث شده بود که شلوارهایی پایین زانو بر تن برخی از دختران و زنان ایرانی بنشنید.مساله حجاب یکی از دستورات و سفارشات مکرر دین مبین اسلام است که رعایت و حفظ آن از واجبات دینی است و بیشترین خیر و سعادت بشری در آن نهفته است،یکی از دلایل افزایش طلاق در جامعه نوع پوشش بد مردان و زنان آن جامعه است،وقتی زن یا مردی پوشش نامناسب به تن می کنند و در اماکن عمومی حاضر می شود و به راحتی خود را تبدیل به نمایشگاه متحرکت می کند که بابت آن حتی سودی هم عایدش نمی شود به دیگران القا می کند که وی زیباتر و جذاب تر از دیگران حتی همسران شما در جامعه است.چند سالی است که شروع گرما ره آورد مدها و لباسهایی می باشد که در جامعه هر چه بیشتر بدحجابی را رواج می دهد و این بر خلاف هویت و فرهنگ ما ایرانیان می باشد.هرچند تا حدودی سختگیری هایی برای جلوگیری از این روند توسط نهادهای مختلف صورت گرفته است اما چندان قابل قبول نیست ، چرا که باور به داشتن حجاب در اینگونه از افراد از اساس دچار مشکل و دگرگونی شده است.با این وجود باید مسئولان فرهنگی بتوانند با برنامه های فرهنگی مناسب جلوی این رویه نگران کننده را بگیرند ، و این باور را به مردم بقبولانند که حجاب می تواند برای آنها مصونیت بیاورد و جامعه را از بسیاری از خطرات و آسیبها دور می کند.

منبع: آفتاب دل

 هیچ شغلی نباید از انتقاد معاف باشد و این موضوع همیشه می‌تواند نتایج مطلوبی به بار آورد، انتقاد وسیله‌ای برای انگیزش، آموختن، ایجاد و توسعه روابط قوی، تبادل اطلاعات و تأثیرگذاشتن است.

  هرکس در هر مقامی باید پذیرای انتقادهای سازنده باشد و فرقی نمی‌کند بومی باشد یا غیربومی، معلم، بانکدار، مأموردولتی یا دارای شغلی دیگر؛ باید با روحیه‌ای مثبت از انتقاد استقبال   و از آن در مسیر بهبود کار استفاده کند.


هر انتقاد تلاشی دوطرفه برای بهبود اوضاع و شرایط است. در چند سال گذشته در کردستان مدیران غیرکارآمدی حضور داشتند که نگاهشان به استان، آموزشی بوده است و بعد از مدتی در شغل‌های مدیریتی دیگر به کار گرفته شدند. برخی از مدیران نیز پروازی بودند. این موضوع خسارت‌های زیادی را برای استان به همراه داشت.


بعد از 2سال و اندی که از فعالیت دولت یازدهم می‌گذرد، در کردستان شاهد تغییراتی در سطح مدیران استان بودیم که می‌توانست برای توسعه استان گام مثبتی تلقی شود، اما متأسفانه هنوز مشکلات استان پا برجاست.


کردستان ظرفیت‌ها و توانایی‌های مناسبی در عرصه‌های مختلف دارد، اما هنوز مشکلات را می‌توان در شهرها و روستاهای این استان مشاهده کرد. حضور مدیران کم تجربه و ناآشنا به استان سبب شده است فرایند توسعه این استان کند و گاهی نیز متوقف شود که در نتیجه آن، امروز شاهد افزایش آمار بیکاری در این استان هستیم.


مردم می‌پرسند چرا درحالی که چهره‌های غیربومی با تحصیلات پایین به کار گمارده می‌شوند، جوانان این استان باید با تحصیلات عالی، هنوز بیکار باشند؟


 این استان با بهره‌مندی از 230کیلومتر مرز مشترک با عراق و برخورداری از فرصت‌های مناسب در حوزه معادن و کشاورزی، قابلیت‌های مناسبی برای موفقیت در عرصه تولید و شکوفایی اقتصادی دارد، اما همچنان از این توانایی‌ها برای توسعه استان غفلت می‌شود.


همچنین کردستان جوانان شایسته‌ای ازنظر علمی و اعتقادی دارد که همواره حائز رتبه‌های برتر در کنکور هستند که این موضوع نشان‌دهنده هوش و ذکاوت بالای مردم این استان است، اما نکته اینجاست که بعضا فرصت‌های شغلی در اختیار افرادی با کمترین سطح تحصیلات از سایر استان‌ها قرار می‌گیرد و انبوهی از ناآشنایان حتی به زبان این مردم، در پست‌های مهم جا خوش می‌کنند.


 در چند دهه گذشته مردم استان خواستار به کارگیری مدیران بومی بوده‌اند و براین اعتقادند که مسئولان استان باید مدیر و مدبر، خلاق و ریسک‌پذیر باشند، اما دولت هنوز نتوانسته آن‌چنان که باید این مطالبه شهروندان کردستانی را محقق کند.


حسن مدیر بومی این است که با آداب و سنن، خرده فرهنگ‌ها، بافت سیاسی ‌ـ فرهنگی، هنجارها، ظرایف و ظرفیت‌های زادگاهش آشناست و این آشنایی مسیر تعامل مردم با مسئولان را تسهیل می‌کند.


باید از نخبگان بومی در مدیریت اداری و اجرایی استان بهره‌برد تا شاهد رشد بیش از پیش آنان باشیم و در آینده به سبب همین کسب تجربه، بتوان از آنان در مدیریت‌های کلان استان و کشور نیز استفاده کرد.


مدیر باید برای گره‌گشایی از مشکلات کارمندانش و رشد و توسعه در حوزه‌کاری خود وقت بیشتری بگذارد. کمتر پیش می‌آید که مدیر غیربومی که دغدغه دوری از اقوام و خویشان خود را دارد، همه توان فکری‌اش معطوف به محل خدمتش باشد. کردستانی‌ها انتظار دارند جوانان استان بیش از پیش به کار گرفته شوند. بسیاری از جوانان و نخبگان استان برای یافتن شغل مناسب به استان‌های دیگر می‌روند و این فرایند زیانبار است.


دولت اگر به اشتغال، تخصص و تجربه مردم بومی توجه کند، هزینه‌هایش بسیار کاهش پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است که از این ظرفیت استفاده شود..: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 62
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118548

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت