طراحی سایت

قالب وبلاگ

تیر 95 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 95/4/30 توسط gharib

شاید شما نیز جزء آن دسته از آدم ها باشید که تاکنون در امتحانات زیادی شرکت کرده اند و به تناسب سعی و تلاشی که از خود نشان داده اند، در برخی از امتحانات پیروز و در برخی دیگر نیز شکست خورده اند.

 

کنکور

این داستان برای شما و برای میلیون ها نفر مثل شما روزانه ادامه خواهد داشت چرا که زندگی مانند استاد زبردستی است که برای موفقیت شاگردانش، امتحانات متعددی را برگزار می کند تا برای همه ثابت شود که چند مرده حلاجند و همه چیز به شعار نیست و این همان سنت حسنه خداوند متعال است که در آیات الهی به صورت های گوناگون به آن اشاره کرده است: «وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرینَ: قطعاً همه شما را با چیزى از ترس، گرسنگى، و کاهش در مالها و جان ها و میوه  ها، آزمایش مى  کنیم؛ و بشارت ده به استقامت  کنندگان!» [بقره:155]

خداوند متعال یکی از فاکتور های مورد نیاز برای قبولی در کنکور زندگی را فاکتور صبر معرفی می کند که سبب موفقیت در زندگی دنیوی و قبولی در سرای آخرت می شود: «أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَ لَمَّا یَعْلَمِ اللَّهُ الَّذینَ جاهَدُوا مِنْکُمْ وَ یَعْلَمَ الصَّابِرینَ:آیا چنین پنداشتید که (تنها با ادّعاى ایمان) وارد بهشت خواهید شد، در حالى که خداوند هنوز مجاهدان از شما و صابران را مشخّص نساخته است؟!» [آل عمران:142]

اما سوال مهمی که ذهن های بسیاری را به خود مشغول کرده، این است که برای قبولی در کنکور زندگی چه اقداماتی لازم است؟ چرا که ممکن است افرادی باشند که در کنکور دانشگاه رتبه های خوبی را کسب کرده اند، اما پای همین افراد در کنکور زندگی که به صورت مداوم برگزار می شود، می لنگد و امتحانات را یکی پس از دیگری تجدید می شوند.
پاسخ به این سوال را می توان در این جمله یافت که: قبولی در کنکور زندگی؛ کافی است قرآنی شوید.
صفحات این کتاب آسمانی را باز می کنیم و در جستجوی چند توصیه طلایی از خداوند برای قبولی در کنکور زندگی چند صفحه از قرآن مجید را تلاوت می کنیم:

فاکتور اول: صبر

برای قبولی در کنکور زندگی اولین فاکتور مورد نیاز صبر است، چرا که چرخ های زندگی همیشه طبق میل و سلیقه شما نمی چرخد و ممکن است مشکلات و گرفتاری های متعددی در زندگی شما وجود داشته باشد که برای حل و فصل این مشکلات، اولین اقدام لازم صبر است و با بی تابی و شکایت از زمین و زمان نمی توان مشکلی را حل کرد.
به همین جهت خداوند متعال یکی از فاکتور های مورد نیاز برای قبولی در کنکور زندگی را فاکتور صبر معرفی می کند که سبب موفقیت در زندگی دنیوی و قبولی در سرای آخرت می شود: «أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَ لَمَّا یَعْلَمِ اللَّهُ الَّذینَ جاهَدُوا مِنْکُمْ وَ یَعْلَمَ الصَّابِرینَ:آیا چنین پنداشتید که (تنها با ادّعاى ایمان) وارد بهشت خواهید شد، در حالى که خداوند هنوز مجاهدان از شما و صابران را مشخّص نساخته است؟!» [آل عمران:142]

فاکتور دوم: استقامت

علاوه بر صبر، استقامت و پایداری در راه رسیدن به اهداف نیز فاکتور مهم دیگری است که سبب قبولی در کنکور زندگی خواهد شد. قبولی و پیروزی دلنشینی که همراه با آرامش است و هیچ غم و اندوه و ترسی زندگی آدمی را تهدید نمی کند:
«إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتی  کُنْتُمْ تُوعَدُونَ: به یقین کسانى که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت کردند، فرشتگان بر آنان نازل مى  شوند که: «نترسید و غمگین مباشید و بشارت باد بر شما به آن بهشتى که به شما وعده داده شده است!» [فصلت:30]

فاکتور سوم: ایمان و عمل صالح

صبر و استقامت اگر چه ممکن است سبب کسب برخی از موفقیت ها در زندگی مادی شود، اما هرگز نمی توانند یک موفقیت همه جانبه را برای آدمی به همراه داشته باشند، چرا که علاوه بر این دو فاکتور مهم، فاکتورهایی به نام ایمان و عمل صالح که هرگز از یکدیگر منفک نمی شوند نیز، برای قبولی در کنکور زندگی ضروری و لازم است:
«وَ بَشِّرِ الَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ جَنَّاتٍ تَجْری مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ کُلَّما رُزِقُوا مِنْها مِنْ ثَمَرَةٍ رِزْقاً قالُوا هذَا الَّذی رُزِقْنا مِنْ قَبْلُ وَ أُتُوا بِهِ مُتَشابِهاً وَ لَهُمْ فیها أَزْواجٌ مُطَهَّرَةٌ وَ هُمْ فیها خالِدُونَ: به کسانى که ایمان آورده، و کارهاى شایسته انجام داده اند، بشارت ده که باغ هایى از بهشت براى آنهاست که نهرها از زیر درختانش جاریست. هر زمان که میوه  اى از آن، به آنان داده شود، مى  گویند: «این همان است که قبلاً به ما روزى داده شده بود. (ولى اینها چقدر از آنها بهتر و عالی تر است.)» و میوه  هایى که براى آنها آورده مى  شود، همه (از نظر خوبى و زیبایى) یکسانند. و براى آنان همسرانى پاک و پاکیزه است، و جاودانه در آن خواهند بود.» [بقره:25]

فاکتور چهارم: احسان

صبر و استقامت اگر چه ممکن است سبب کسب برخی از موفقیت ها در زندگی مادی شود، اما هرگز نمی توانند یک موفقیت همه جانبه را برای آدمی به همراه داشته باشند، چرا که علاوه بر این دو فاکتور مهم، فاکتورهایی به نام ایمان و عمل صالح که هرگز از یکدیگر منفک نمی شوند نیز، برای قبولی در کنکور زندگی ضروری و لازم است

خداوند متعال در آیاتی از قرآن مجید به برخی از افراد بشارت قبولی در کنکور زندگی را داده است، بشارتی که در انتظار کسانی است که به توصیه های طلایی این کتاب آسمانی جامه عمل بپوشانند که از جمله این بشارت ها، بشارت به نیکوکاران است: «وَ مِنْ قَبْلِهِ کِتابُ مُوسى  إِماماً وَ رَحْمَةً وَ هذا کِتابٌ مُصَدِّقٌ لِساناً عَرَبِیًّا لِیُنْذِرَ الَّذینَ ظَلَمُوا وَ بُشْرى  لِلْمُحْسِنینَ: و پیش از آن، کتاب موسى که پیشوا و رحمت بود (نشانه  هاى آن را بیان کرده)، و این کتاب هماهنگ با نشانه  هاى تورات است در حالى که به زبان عربى و فصیح و گویاست، تا ظالمان را بیم دهد و براى نیکوکاران بشارتى باشد!»

 فاکتور پنجم: اخبات

و آخرین فاکتوری که در این مقاله به آن پرداخته می شود،فاکتوری است به نام اخبات که سبب قبولی در کنکور زندگی خواهد شد:
«وَ لِکُلِّ أُمَّةٍ جَعَلْنا مَنْسَکاً لِیَذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ عَلى  ما رَزَقَهُمْ مِنْ بَهیمَةِ الْأَنْعامِ فَإِلهُکُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَلَهُ أَسْلِمُوا وَ بَشِّرِ الْمُخْبِتینَ: براى هر امّتى قربانگاهى قرار دادیم، تا نام خدا را (به هنگام قربانى) بر چهارپایانى که به آنان روزى داده ایم ببرند، و خداى شما معبود واحدى است؛ در برابر (فرمان) او تسلیم شوید و بشارت ده متواضعان و تسلیم شوندگان را.» [حج:34]
خداوند متعال در معرفی مخبتین  چهار ویژگی مهم را معرفی کرده است که سبب قبولی این افراد در کنکور زندگی شده است، ویژگی هایی چون خوف از خداوند ، شکیبایی در مصیبت ها ، اقامه نماز و انفاق که در ادامه آیه 34 سوره حج بیان شده است: «الَّذینَ إِذا ذُکِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ وَ الصَّابِرینَ عَلى  ما أَصابَهُمْ وَ الْمُقیمِی الصَّلاةِ وَ مِمَّا رَزَقْناهُمْ یُنْفِقُونَ: همان ها که چون نام خدا برده مى  شود، دل هایشان پر از خوف (پروردگار) مى  گردد؛ و شکیبایان در برابر مصیبت هایى که به آنان مى  رسد؛ و آنها که نماز را برپا مى  دارند، و از آنچه به آنان روزى داده ایم انفاق مى  کنند.» [حج:35]

خلاصه کلام:

 آنکه این پنج فاکتور از مهمترین فاکتورهایی هستند که سبب قبولی شما در کنکور زندگی خواهند شد هر چند که برای کسب نمره بهتر شما به فاکتورهای دیگری نیز نیاز خواهید داشـت.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 95/4/30 توسط gharib

در اسلام هدیه دادن به دوستان و عزیزان سفارش شده است. هدیه دادن باعث نزدیکی قلوب و از بین رفتن کدورت ها و محکم شدن دوستی ها و ایجاد و محکم شدن محبت می شود.
هدیه دو نوع است گاهی به صورت مادی و گاهی به نحوه معنوی ارائه می شود. البته در بیشتر مواقع به دوستان و عزیزان به صورت مادی هدیه می دهیم.

گرفتاری

اهل بیت پیامبر اکرم علیهم السلام برای ما از عزیزان و مقدسان به شمار می روند و ما در زندگی روزمره خود به ایشان هدایایی تقدیم می کنیم. گاهی بواسطه نذری است که باید ادا شود و گاهی به عنوان هدیه.
گاهی هدیه و یا نذر مادی است مثل این که سفره احسانی پهن می کنیم و غذایی پخش می کنیم و گاهی صلوات و تلاوت سوره هایی از قرآن کریم تقدیم ایشان می نماییم. در هر صورت این هدیه ها رابطه ای قلبی و عاطفی بین ما و ایشان ایجاد می کند. ایشان خانواده کرم و بخشش  هستند (به تصدیق سوره دهر و جریان انفاق سه شب ایشان در هنگام افطار به فقیر و مسکین و یتیم می باشد) و هرگز محبت کسی را بی پاسخ نمی گذارند و در لطف، کم نمی آورند. پس سعی کنیم که همیشه هدیه ای برای اهل بیت علیهم السلام داشته باشیم تا از اثرات آن محروم نشویم.
در این بین سیره علما و بزرگان برای ما می تواند سرمشقی باشد. مرحوم مرعشی نجفی توفیق یافت در مسجد سهله به محضر امام زمان  (علیه السلام) مشرف شود؛ امام زمان خواندن سوره یاسین  را بعد از نماز صبح، نبأ را بعد از نماز ظهر، سوره واقعه بعد از نماز مغرب و خواندن سوره ملک را بعد از نماز عشاء به ایشان توصیه کردند.

حضرت آیت اللّه العظمی وحید خراسانی (دام ظلّه) مرجع عالیقدر نسبت به سوره "یس" مراقبتی ویژه دارند؛ ایشان هر روز صبح این سوره مبارکه را تلاوت می کنند و به شاگردان خود هم می فرمایند که هر روز صبح سوره "یس" را بخوانید و ثواب آن ‌را هم به حضرت زهرا (سلام الله علیها) هدیه کنید .

اغلب ما شناخت عمیقی از «سوره یس» ندارند و از مناقب و فضائل و آثار دنیوی و اخروی  آن غافل هستیم. لذا در دام مشکلات، غم ها و غصه ها و کدورت ها گرفتار می مانیم . اما با اندک توجّهی به بیانات پیامبر اکرم (صلی الله و علیه وآله) و ائمه اطهار (علیهم السلام) و بزرگان مکاشفه و سیر و سلوک30965، به این حقیقت خواهیم رسید که سوره یس از موقعیت ویژه و مرتبه ای بس بلند برخوردار است و اگر آدمی بتواند با آن فضایل و مناقب آشنا شود، خواهد توانست فواید کاملی را از آن خود سازد.
از عظمت سوره یاسین غفلت نکنیم
عظمت این سوره از آنجاست که آنچه خداوند از اول خلقت نازل کرده است، تمام آنها در قرآن کریم موجود بوده و عصاره ی آن در سوره یاسین است.
این سوره به قدری عظمت دارد که برای هر محتضری خوانده شود، برایش سکرات مرگ  سبک می شود (خفف الله عنه). آن وقت اگر کسی در تمام عمر این سوره را بخواند چه می شود؟ خدا می داند و بس.

طرز خواندن

بزرگانی که خود با این سوره مأنوس بوده ‌اند اغلب برای شاگردان خود در مورد قرائت آن سوره دستورالعمل هایی نیز داشته ‌اند.
متألّه بزرگ قرآنی و عارف بلند پایه، آیت الله حاج شیخ مجتبی قزوینی خراسانی (ره) به شاگردان چنین سفارش می کردند که هر شب قبل از خواب، سوره یس را بخوانید، ولی قبل از شروع و بعد از اتمام آن، 14 صلوات بفرستید. یعنی این سوره را در بین این صلوات‌ ها قرار دهید. بی شک این 14 صلوات هم یکی از اسرار مهم سیر و سلوکی در مکتب اهل بیت علیهم السلام است. آن بزرگ مرد فرموده بودند: بنده در زندگی به هرچه که رسیده ‌ام و هرچه به دست آورده ‌ام از برکت این سوره می باشد.
با توجه به این فرمایش می ‌توان گفت: «یس در این مکتب، محور سیر و سلوک و نردبان رسیدن به بالاترین مقامات معنوی می ‌باشد.»
حضرت آیت اللّه العظمی وحید خراسانی (دام ظلّه) مرجع عالیقدر نسبت به سوره "یس" مراقبتی ویژه دارند؛ ایشان هر روز صبح این سوره مبارکه را تلاوت می کنند و به شاگردان خود هم می فرمایند که هر روز صبح سوره "یس" را بخوانید و ثواب آن ‌را هم به حضرت زهرا (سلام الله علیها) هدیه کنید .

کلام آخر: 

این سوره به قدری عظمت دارد که برای هر محتضری خوانده شود، برایش سکرات مرگ سبک می شود (خفف الله عنه). آن وقت اگر کسی در تمام عمر این سوره را بخواند چه می شود؟ خدا می داند و بس.

یادمان باشد انسان زمانی می تواند از آثار و برکات این سوره شریفه بهره کامل را ببرد که آن را در قلب خود جای دهد و حفظ نماید؛ آن گاه آثار و شادابی به تمام وجودش سرایت می کند و هستی او را تحت تأثیر قرار می دهد. 
فرق است بین کسی که از چشمه آب می آورد و کسی که چشمه در داخل منزل او می جوشد. و نیز، تفاوت است بین کسی که با شیشه عطر،خود را معطّر سازد با آن کس که وجودش منشأ خوشبویی باشد.
فردی که سوره یس را حفظ کند، مانند کسی است که وجودش منبع بوی خوش باشد. لذا چه خوب است انسان در آغاز، این سوره را قرائت کند، سپس انس بگیرد و بعد آن را در دل بنشاند و حفظ کند.
پیامبر اکرم (صلی الله و علیه وآله) که بر تمام جوانب شگفتی های این سوره آگاه بود و هر لحظه، آن ها را لمس می کرد، فرموده است: لَوَددْت أنَّها تکون فی قَلب کلِّ انسانٍ «از صمیم قلب می گویم و آرزو می کنم که: ای کاش این سوره در قلب هر انسانی جای گیرد.» 
جالب این است که پیامبر (صلی الله و علیه وآله) نمی فرمایند هر مؤمن یا مسلمان یا خویشاوندان؛ بلکه ایشان،این توفیق را برای هر انسانی آرزو می کند.
از این فرصت ها استفاده کنیم و تا می توانیم با سوره یاسین مأنوس باشیم و آن را بخوانیم... به عنوان حسن ختام، موضع را با روایتی از امام صادق علیه السلام به پایان م یبریم...ازدواجیکی از مهمترین مسائل در طول زندگی هر فردی است . اگر قصد ازدواج کردن را دارید حتماً این مقاله را بخوانید …

با چه کسی ازدواج کنیم ؟‌ چگونه همسرآینده امان را بشناسیم؟ چه شرایطی برای همسر در نظر بگیریم ؟ در چه سنی باید ازدواج کرد؟ چه شرایطی باید داشته باشیم تا ازدواج کنیم ؟

و هزاران سئوال از این دست را هر روزه جوانان در ذهن خود مرور می کنند و به دنبال جواب هستند. در این یادداشت و چندین یادداشت بعدی ، سعی ما بر این است که به این مهم بپردازیم و سئوالاتی که مبتلا به عموم هست را از منظر روانشناسی کاربردی پاسخ دهیم.

 این رابطه تنها به منظور ارضای تمایلات آنی نیست . بلکه زندگی آینده و خوشبختی زن و مرد و کودکان آنها بر اساس این پیوند قرار گرفته است و چنانکه در بحث تربیت کودک نیز شرح دادیم یکی از علل عمده اختلالات روانی در کودکان ، گسسته شدن رابطه خانواده و یا اختلافات خانوادگی است.

ازدواج موفق بستگی به عوامل مختلفی دارد که خیلی از آنها را باید در دوران نامزدی ( قبل از ازدواج ) ارزیابی کرد. عوامل دیگری نیز در موفقیت زندگی زناشویی موثر است که می توان آنها را بعد از ازدواج شناخت.

در ازدواج ، سازش دائمی و از خودگذشتگی فراوان لازم است ، ولی اگر زن و مرد قبل از ازدواج با یکدیگر توافق بیشتری داشته باشند ، امکان سازش بعدی بیشتر خواهد بود.

مهمترین عوامل توافق در ازدواج عبارتند از :

1 – رشد عاطفی و فکری

2 – تشابه علایق و طرز تفکر

3 – تشابه مذهبی ( مسائل عینی مذهبی مد نظر است نه کلیات )

4 – تشابه تحصیلی و طبقاتی

5 – تشابه طرز فکر نسبت به امور جنسی

6 – تشابه علاقه به زندگی و سرعت عمل در کارها

7 – رابطه با خانواده زن و شوهر

منبع :.alamto


 در 21 تیرماه سال 1315 واقعه اسف بار مسجد گوهرشاد به دستور رضا خان اتفاق افتاد و در این واقعه جمعی از غیرتمندان این ملت در راه حفظ ارزش الهی عفت به شهادت رسیدند، لذا از سال‌های گذشته بزرگداشت هفته عفاف و حجاب در دستور کارهای فرهنگی قرار گرفت. از آنجا که رعایت عفاف و حجاب، در سلامت و پاکی جامعه مؤثر است، بنیان خانواده را تحکیم می‌بخشد و بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می‌کند، لذا رعایت این مساله یکی از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی است که بر عهده هر مرد مومن و زن مومنه‌ای است.
در باره برنامه‌ها و اقداماتی که در طول این هفته در استان اجرا خواهد شد با «ناهید منصوری» مسئول بسیج جامعه زنان استان به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

  • هرساله در کشور ما «هفته حجاب و عفاف» در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است. در مورد این هفته توضیحاتی را ارائه دهید.

شورای فرهنگ عمومی کشور، سالروز قیام مردم مشهد را علیه کشف حجاب، به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری کرده است. قیام مردم مشهد و واقعه‌ مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب، مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز آثار شومش در کشور ریشه ‌کن نشده است.
حمله‌ قزاق‌های رضاخانی به مسجد گوهرشاد و مقاومت مردم مشهد نشان از پیشینه‌ درخشان مردم در مقابله با تهاجم فرهنگ غرب محسوب می‌شود، لذا از 19 تا 25 تیر به نام هفته حجاب و عفاف نامگذاری شده است.

  • اهمیت حجاب و رعایت پوشش اسلامی در جامعه چه تاثیری دارد؟

اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره‌های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می‌کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری‌های جسمی و روانی می‌داند.
از نظر اسلام حجاب فقط اختصاص به زن ندارد، بلکه نوعی پرده است که در روابط میان زن و مرد وجود دارد. در اسلام حجاب مانع گمراهی و خودنمایی و حافظ حرمت است.
19 تیرماه با نام عفاف و حجاب؛ میراث انبیاء الهی و ملل، 20 تیرماه عفاف و حجاب؛ سیره نبوی و سبک زندگی اسلامی، 21 تیرماه حجاب و عفاف؛ هویت اسلامی، خودباوری ملی، 22 تیرماه حجاب و عفاف؛ بهداشت و سلامت روان، شادی و نشاط اجتماعی، 23 تیر ماه عفاف و حجاب؛ امنیت اجتماعی، احترام به قانون و حقوق شهروندی، 24 تیر ماه عفاف و حجاب؛ اقتصاد مقاومتی، تولید و مصرف داخلی و 25 تیر ماه حیا، عفت و غیرت؛ حافظ حریم خانواده نامگذاری شده است.

  • در هفته حجاب چه برنامه‌هایی  در حال  برگزار است؟

در این هفته براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برنامه‌های زیادی را در استان در نظر گرفته‌ایم که در حال اجراست.
برگزاری مسابقات ورزشی، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب، نشست تخصصی گفتمان‌های دانشجویی و برگزاری ایستگاه‌های مشاوره مذهبی و... از دیگر برنامه‌های این هفته خواهد بود.

  • برنامه شاخص در نظر گرفته شما در هفته حجاب و عفاف چه برنامه‌ای است؟

به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب که از 21 تیرماه آغاز می‌شود تجمع هزار نفری بانوان کردستانی تحت عنوان مدافعین حریم خانواده در سالن شهدای گمنام سنندج برگزار می‌شود.
هدف از برگزاری تجمع بزرگ زنان سنندج، ترویج سبک زندگی عفیفانه در جامعه و مقابله با هجمه‌های پیش‌بینی‌شده از سوی دشمن در رابطه با کشف حجاب است.

 .: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 64
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118550

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت