طراحی سایت

قالب وبلاگ

خرداد 94 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم
نوشته شده در تاریخ شنبه 94/3/30 توسط gharib

من برای " تو" ویران شده ام

تو مرا... آنقدر آزردی.... که

خودم کوچ کنم از شهرت...

بکنم دل ز دل چون سنگت...

 توخیالت راحت... میروم از قلبت .....

می شوم دورترین خاطره در شب هایت

تو به من میخندی....

و به خود می گویی: باز می آید و می سوزد از این عشق ولی...

بر نمی گردم نه!!!

میروم انجایی که دلی بهر دلی تب دارد....

عشق زیباست و حرمت دارد....

تو بمان...

دلت ارزانی هر کس که دلش مثل دلت سرد و بی روح شده است....

سخت بیمار شده است....

تو بمان در شهرت نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 94/3/28 توسط gharib
زنان باید از بسیاری از چیزها آگاه باشند. دستیابی به اهداف مختلف در زندگی برای هر فردی اتفاق نمی افتد و رسیدن به این اهداف مستلزم دانستن تعدادی از مهارت ها است. اکثر افراد اینگونه می اندیشند که زنان موفق، قوی و مستقل زنان تنها هستند.
وب سایت نیکو: زنان باید از بسیاری از چیزها آگاه باشند. دستیابی به اهداف مختلف در زندگی برای هر فردی اتفاق نمی افتد و رسیدن به این اهداف مستلزم دانستن تعدادی از مهارت ها است. اکثر افراد اینگونه می اندیشند که زنان موفق، قوی و مستقل زنان تنها هستند.

این درحالی است که زنان متاهل و دارای فرزند نیز می توانند مستقل و کاملا خوشحال باشند. به منظور زندگی در این دنیای مدرن شما باید بیاموزید که چگونه از خود حمایت کرده و مستقل باشید. هنگامی‌که در رابطه زناشویی هستید بسیار علاقه مندید که رابطه شما سرشار از عشق و شادی باشد اما با این وجود دلتان آن دلبستگی بیمارگونه زوجین با یکدیگر را نیز نمی خواهد. در سطور زیر به 7 هدف اشاره می کنیم که هر زنی باید برای رسیدن به اهدافش در نظر بگیرد…

1. شغل رویایی خود را پیدا کنید:

هیچ‌چیزی بدتر از ماندن در شغلی نیست که از آن متنفر هستید پس یافتن شغل رویایی تان هدف اصلی شماست. هنگامی‌که شما در شغل موردعلاقه‌تان در حال کار کردن هستید شما سخت کارکرده و پول بیشتری کسب می‌کنید. جمله‌ای الهام‌بخش از استیو جابز”تنها راه رسیدن به اهداف بزرگ زندگی عشق است. اگر شما هنوز آن را پیدا نکرده‌اید نباید از پای بنشینید باوجود عشق شما به اهداف خود خواهید رسید.”

7 هدفی که هر زن مستقلی باید داشته باشد

2. عشق زندگی‌تان را پیدا کنید:

همان‌طور که در سطور بالا اشاره کردیم زن مستقل الزاماً نباید تنها باشد. تلاش کنید تا خانواده‌ای موفق تشکیل دهید. مردان نیز زنان قوی و مستقل را دوست دارند. قوی باشید و اجازه ندهید ترس‌تان شما از رسیدن به موفقیت‌هایتان جلوگیری کند و مانع از ایجاد رابطه‌ای موفق شود.

3. پس‌انداز مالی داشته باشید:

شما به مقدار پول زیادی برای حمایت مالی خودتان نیاز ندارید؛ اما شما برای مستقل شدن نیازمند آن هستید که همیشه مقداری پس از انداز داشته باشید. بسیاری از زنان به دلیل فقر مالی در روابط زناشویی بسیار بدی باقی می‌مانند زیرا هزینه زندگی خود و فرزندشان را ندارند. همیشه برای خود پس‌اندازی داشته باشید زیرا آینده پیش‌بینی‌ناپذیر است.

4. به‌تنهایی سفر کنید:

سفر به‌تنهایی برایتان مملو از تجربه خواهد بود. این سفر می‌تواند یک سفر جاده‌ای کوتاه و یا یک تور جهانی باشد. هنگامی‌که شما به‌تنهایی سفر می‌کنید فرصت این را دارید که جزئیات اطرافتان را با دقت بیشتری نگاه کرده و با انسان‌های جدیدی آشنا شویید. این در حالی است که شاید هنگامی‌که شما با دیگران به سفر می‌روید ممکن است از دیدن شگفتی‌های اطراف قافل شوید.

5. خانه ای برای خود بخرید:

داشتن فضایی برای زندگی اعتمادبه‌نفس و استقلالی وصف‌ناشدنی به شما می‌دهد. هنگامی‌که شما دارای سر پناهی باشید دیگر نگران نبوده و روابط مخرب خود را به‌راحتی ترک می‌کنید. منظور روابطی است زنان مجبور به تحمل آن هستند و دیگر راهی برای بهبودی نمی‌یابند. شاید خرید یک آپارتمان برای شما غیرقابل‌تصور باشد اما شما با برنامه‌ریزی قطعاً می‌توانید.

6. یاد بگیرید که چگونه از خود دفاع کنید:

خب شاید بگویید زن واقعی اهل مبارزه و دعوا نیست؛ اما شاید در طول زندگی شما نیازمند به دفاع از خودتان باشید. این در مواقعی است که شما با یک دزد و یا شوهری که به کتک زدن و پرخاشگری روی آورده، مفید واقع می شود. گاهی یادگیری همین فنون کوچک می‌تواند زندگی شمارا نجات دهد. کلاس‌های کیک بوکسینگ و دفاع شخصی برای هر زنی مفید است.

7 هدفی که هر زن مستقلی باید داشته باشد

7. تبدیل به الگوی برای جامعه شوید:

بسیاری از افراد از شما خواهند پرسید که چگونه به زنی مستقل و قدرتمند تبدیل ‌شده‌اید. شما مطمئناً از مادر و یا مادربزرگتان می‌توانستید الگو بگیرید. به یاد داشته باشید که هم‌اکنون می‌توانید الگوی خوبی نیز برای فرزندان خود باشید.

این نکات برای رسیدن به زنی مستقل و قدرتمند بسیار مهم است. شما می‌توانید مادر قوی، خواهری قوی و یا مادربزرگی قدرتمند باشید. شما می‌توانید رئیسی مستقل و قوی بوده و الگوی برای بسیاری از افراد باشید. من مطمئن هستم زنان بسیاری لیستی بلندبالا برای رسیدن به موفقیت در زندگی دارند. تعیین اهداف، شمارا قوی‌تر و جسورتر کرده و در این زمان شما می‌توانید از زندگی شاد و به کمال رسیدن خود لذت ببرید.


ماه رمضان نهمین ماه از ماه‌های قمری و بهترین ماه سال است. ماه رمضان ماه روزه گرفتن مسلمانان است.

واژه رمضان از ریشه «رمض» و به معنای شدت تابش خورشید بر سنگریزه است. می‌گویند چون به هنگام نامگذاری ماه‌های عربی، این ماه در فصل گرمای تابستان قرارداشت، ماه رمضان نامیده شد، ولی از سوی دیگر، «رمضان»از اسماء الهی است. این ماه، ماه نزول قرآن و ماه خداوند است و شب‌های قدر در آن قراردارد. فضیلت ماه رمضان بسیار زیاد و نامحدود است. در زبان کردی روژک ، روژو و روچی با پسوند هایی مختلف که همانا معنی روزه را می دهند آمده است . از نیمه دوم ماه شعبان چهره شهر ها و روستاهای کردستان به کلی دگرگون می شود و همه جا رنگ بوی تازه می گیرد زن و مرد و پیر و جوان در جنب و جوش و آماده  نمودن خویش برای استقبال از ماه خود سازی و نزدیک شدن به پروردگار هستند در گذشته های دور که وسایل ارتباط جمعی مثل امروزه وجود نداشت مردم ماه مبارک رمضان را با روئیت هلال آغاز می کردند و با روئیت هلال به پایان می برند از این رو چند ساعت مانده به غروب آفتاب راهی ارتفاعات می شدند تا بلکه هلال ماه را روئیت کنند و به اطلاع مردم برسانند در کردستان مردم برای روئیت هلال از همدیگر پیشی می گرفتند .


ماه رمضان که از راه می رسد، در کردستان ندای مرحبا مرحبا با آهنگ و وزن خاصی در محله ها به گوش می رسد. آوازی که فرا رسیدن ماه برکت و رحمت را به مردم شهر خبر می دهد و جشن می گیرد.


ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شریف‌ترین ماه‌های سال است. در این ماه درهای آسمان و بهشت گشوده و درهای جهنم بسته می‌شود و عبادت در یکی از شب های قدر بهتر از عبادت هزار ماه است.


پیش از اذان مغرب مساجد و تکایای استان کردستان پر از صدای دعاهای مذهبی و اشعاری می شوند که نمازگزاران در مدح رسول گرامی اسلام (ص) می خوانند.


در 15 روز اول ماه رمضان قبل از اذان عشاء ،موذن با صدای بلند و با لحنی دلنشین حلول ماه رمضان را چنین خوشامد می گوید؛مرحبا مرحبا یا شهر رمضان، مرحبا مرحبا یا شهر تسبیح و التهلیل و تلاوت القران مرحبا، مرحبا مرحبا یا شهر الخیر و البرکت و الاحسان مرحبا در نیمه دوم ماه رمضان موذن بجای مرحبا، الوداع می گوید.


در مساجد پس از نماز عصر، روزه داران از سخنرانی مذهبی با موضوع ماه رمضان بهره می برند. این اشعار مذهبی تا پانزدهم ماه رمضان به اوج خود می رسند اما با گذشتن از نیمه ماه رمضان، آوازها کم کم تغییر لحن پیدا می کنند و لحن اندوه و حزن می گیرند. از اینجا به بعد، صحبت از فراق است و خداحافظی با ماه مبارک رمضان.

 

در 10 شب آخر ماه رمضان یعنی از 19 تا 29 رمضان بسیاری از روزه داران با حضور در مساجد از نیمه شب تا ساعتی قبل از اذان صبح، مناجات می کنند و نماز و قرآن می خوانند.
همچنین در ماه مبارک رمضان پخت نان‌های محلی با نام‌های «برساق» و «نان تاوه‌ای» از دیگر رسوم مردم کردستان است.


مردم این دیار طبق آیینی دیرینه برای شب بیست و هفتم ماه مبارک رمضان نوعی نان محلی به نام «کولیره» می پزند و سپس آن را بین همسایگان و اهالی محل تقسیم می‌کنند.
افطاری دادن به مساکین و نیازمندان در خانه ها،مساجد و تکایا نیز از دیگر سنتهایی است که مردم متدین کردستان در ماه مبارک رمضان انجام می دهند و از آن برای تقرب به خدا استفاده می کنند.


رسول خدا (ص) در خطبه شعبانیه خود درباره فضیلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ای بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوی شما روی‌آورده است؛ ماهی که نزد خداوند بهترین ماه‌ها است؛ روزهایش بهترین روزها، شب‌هایش بهترین شب‌ها و ساعاتش بهترین ساعات است».


پس بیایید از این قافله نور عقب نمانیم.
پیشرفت بی شرمانه بی حجابی ها همچون پیشرفت آب دریا آنقدر تکراری شده که انگار همه ساله از پیش، مردم آمادگی این را دارند که با آغازگرما نوع حجابها نسبت به سال گذشته با پیشرفت منفی همراه باشد.


به گزارش آفتاب دل، نوع پوشش اگرچه به ظاهر آدم‌ها برمی‌گردد اما همین ظاهر است که نشان دهنده تفکر و جهان‌بینی انسان‌هاست اما فصل تابستان فصلی است که در آن بدون هیچ مقاومتی عریانی پوشیده شده‌برخی زنان و دختران به نمایش گذاشته خواهد شد.


دین مبین اسلام حجاب را به عنوان عامل مهم حفظ و اعتلای شخصیت فردی زنان و تحکیم بنیان خانوادگی و عفت و اخلاق اجتماعی واجب کرده و حضرت یوسف و مریم را به عنوان اسوه‌های عفاف و پاکی معرفی کرده است.


متاسفانه امروزه وضعیت حجاب در شهر‌های ما و از جمله شهر سنندج سطح مطلوبی ندارد و متاسفانه برخی از جوانان از روی جهل و یا تغافل ارزش‌های جامعه را زیر سئوال می‌برند. با این حال به نظر می‌رسد یکی از اصلی‌ترین دلایل گسترش بدحجابی در جامعه را باید در مساله الگوهای مد و پوشش موجود در بازار جست‌وجو کنیم.


امروز اگر برای خرید مانتو گام در بازار و مغازه‌های شهر سنندج بگذارید تفاوت لباس‌های امروز با لباس‌های گذشته و چند سال قبل کاملاً قابل مشاهده است.


بیشتر مانتوها بالای زانو و جنس و رنگشان طوری است که شباهتی به لباس بیرون و محیط عمومی ندارد.


در این زمان ناچار باید برای پوشیدن لباس مناسب سفارش دوخت آن را داد، چراکه لباس مناسبی که دنبال آن هستید کمتر یافت می‌شود.


امروزه اوضاع جامعه طوری شده که حتی مغازه‌هایی که به فروشنده زن نیاز دارند برای شغل‌های مورد نظر بانوانی را انتخاب می‌کنند که حجاب کمرنگی دارند.


فروشندگانی در برخی فروشگاه‌ها به کار گرفته می‌شوند که با آرایش‌های آنچنانی در محل کار حاضر شوند و حجاب کاملی هم نداشته باشند.


البته مثل برخی از معضلات باز هم نظارتی بر این اقدامات وجود ندارد و مغازه‌ها و فروشگاه‌های لباس و برخی فروشگاه‌ها تبدیل به محل عرضه مدل‌های جدید شده است که توسط فروشندگان آن عرضه می‌شود.


این روزها با نزدیک شدن به فصل گرما تغییراتی در پوشش لباس بیشتر بانوان نیز به چشم می‌خورد، چراکه فصل گرما بهانه‌ای برای کوتاه و کمرنگ شدن حجاب برخی شده است.


با گرم شدن هوا، حرف و حدیث‌ها در مورد موضوع حجاب و مشاهده بی‌حجابی در سطح جامعه نیز گرم می‌شود.


البته مسئله بی‌حجابی تنها در خانم‌ها دیده نمی‌شود و امواجش آقایان را نیز با خود برده است. تی‌شرت‌های بسیار تنگ و کوتاه و آرایش‌های مو و صورتی که چهره برخی پسران را از شمایل انسان دور کرده است.

از سویی فصل تابستان با گرمای طاقت فرسایش، زمان مناسبی برای خودنمایی افراد فرصت طلب فراهم می‌کند؛ افرادی که گرما را بهانه قرار داده و با لباس‌های نامناسب و دور از شأن یک انسان در خیابان‌های شهر تردد می‌کنند و ارزشهای ایرانی و اسلامی را به سخره می گیرند.


مسئولان فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی کشورمان در این روزها به طور مکرر نسبت به توجه بیشتر به فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه تذکر می‏ دهند؛ برخی نیز عقیده دارند که پس از یک دهه خواب غفلت، ناگهان خود را برابر موجی از بدحجابی علنی در سطح شهرهای کشور می بینند.


با این وجود باید مسئولان فرهنگی بتوانند با برنامه های فرهنگی مناسب جلوی این رویه نگران کننده را بگیرند ، و این باور را به مردم بقبولانند که حجاب می تواند برای آنها مصونیت بیاورد و جامعه را از بسیاری از خطرات و آسیبها دور کند و امید است روزی فرا رسد که همه مردمان ایران زمین به اهمیت حجاب و ارزش‌های دین اسلام پی برده و اسلام و ایران واقعی را نشان جهانیان دهند.


یادداشت از غریبه رحیمینوشته شده در تاریخ شنبه 94/3/23 توسط gharib

 

 

حکمت های شش گانه:

1.       پیامبر خدا(ص):به من شش قول بدهید، تا بهشت را برایتان تضمین کنم؛ وقتی سخن می گویید؛ دروغ نگویید. چون وعده می دهید، تخلف نکنید. چون امین شمرده می شوید، خیانت نکنید. نگاههایتان را از حرام ببندید. غریزه ی جنسی خود را مهار کنید و دست و زبانتان را حفظ کنید.


2.       پیامبر خدا(ص): یا علی! وقتی که دیدی مردم به مستحبات مشغولند، به انجام واجبات بپرداز. چون دیدی مردم به کار دنیا مشغولند، به کار اخرت بپرداز. چون دیدی مردم به عیوب دیگران مشغولند، به عیوب خود بپرداز. هنگامی که دیدی مردم به تزیین دنیا مشغولندف تو به آراستن اخرت مشغول باش. وقتی دیدی مردم به کثرت عمل مشغولند، تو به پاکی عمل بپرداز و چون دیدی مردم به خلق توسل می جویند، تو به خالق توسل بجوی.


 3.        امیر المونین(ع): شش چیز نیکوست؛ ولی از شش گروه نیکوتر است؛ عدالت خوب است و از حاکمان خوب تر. صبر نیکوست و از فقیران نیکوتر. پارسایی خوب است و از عالمان خوب تر. سخاوت زیباست و از توان گران زیباتر، توبه خوب است و از جوانان خوش تر و حیا نیکوست و از زنان نیکوتر. ادامه مطلب...

   1   2   3      >
.: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 55
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118541

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت