طراحی سایت

قالب وبلاگ

شهریور 94 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم

نوشیدنی‌ های طبیعی زیادی وجود دارد که حال تان را بهتر می کند. در ادامه 6 نوشیدنی مفید را به شما معرفی می کنیم.

6نوشیدنی عالی برای مواقعی که ناراحت هستید!

نوشیدنی های ارامبخش

 

دمنوش بابونه با شیر برای زمانی که مضطرب هستید
خواص آرامش ‌بخش بابونه برای رفع اضطراب و عصبانیت به خوبی شناخته شده است. شیر گاوهایی که از علف تغذیه کرده‌ اند نیز حاوی اسید لینولئیک، گونه‌ ای از اسیدهای چرب است که می ‌تواند جریان خون به مغز را افزایش دهد و اثر هورمون استرس کورتیزول را معکوس کند. ترکیب این دو نوشیدنی آرامش‌ بخش به همراه کمی عسل می‌ تواند اثر ضداضطراب آن ‌ها را به حداکثر برساند.
مقدار کمی عسل را با شیر مخلوط کنید. شیر تریپتوفان را به مغز می ‌رساند، سپس به سرتونین تبدیل می ‌شود و سرتونین در تاریکی به ملاتونین تبدیل می ‌شود و ملاتونین مسئول چرخه خواب و بیداری افراد است

 

 

آب ولرم و لیمو برای زمانی که به تمرکز نیاز دارید
کم شدن آب بدن می ‌تواند تا حد زیادی مانع تمرکز شود، به همین دلیل مصرف مداوم آب، کاری بسیار هوشمندانه است، اما اضافه کردن چند قطره آب‌لیمو یا یک تکه لیمو به آبی که می ‌نوشید، می‌ تواند توانایی ذهنی را برای انجام فعالیت ‌هایی که به تمرکز بیشتری نیاز دارد، افزایش دهد.


نوشیدنی کِفیر برای زمانی که غمگین هستید
پروتئین ‌های موجود در ماست چکیده و کفیر می ‌تواند موجب افزایش سطح پیام ‌رسان ‌های عصبی کنترل کننده ناراحتی شود. این خوراکی ‌ها همچنین حاوی پروبیوتیک نیز هست، موادی که طبق برخی تحقیقات انجام شده می ‌تواند مانع از افسردگی شود و حتی در درمان آن موثر باشد.


آب آلبالو و گیلاس برای رفع بی‌ قراری
اگر کلافه و بی ‌قرار هستید و نمی‌ توانید بخوابید، کمی آب آلبالو یا گیلاس بنوشید. بررسی‌ های انجام شده نشان می ‌دهد که با نوشیدن آب آلبالو دو بار در روز می توانید شب‌ ها 90 دقیقه بیشتر بخوابید چرا که این میوه حاوی ملاتونین، هورمون تنظیم ‌کننده چرخه خواب و بیداری و اسیدهای آمینه ‌ای است که می ‌تواند شما را به خوابی عمیق و طبیعی فرو برد. البته اگر شب‌ ها آب گیلاس را نوشیدید می ‌توانید به آن وانیل هم اضافه کنید.
اضافه کردن چند قطره آب‌لیمو یا یک تکه لیمو به آبی که می ‌نوشید، می‌ تواند توانایی ذهنی را برای انجام فعالیت ‌هایی که به تمرکز بیشتری نیاز دارد، افزایش دهد

خواب آرام با نوشیدن شیرداغ
نوشیدن شیر داغ باعث آرامش و خواب راحت می ‌شود. جالب است بدانید شیر حاوی اسید آمینه ‌ای به نام تریپتوفان است که برای کاهش استرس ضروری است. شیر نوشیدن باعث آرامش روانی و خواب ‌آلودگی می ‌شود. شما همچنین می ‌توانید مقدار کمی عسل را با شیر مخلوط کنید. شیر تریپتوفان را به مغز می ‌رساند، سپس به سرتونین تبدیل می ‌شود و سرتونین در تاریکی به ملاتونین تبدیل می ‌شود و ملاتونین مسئول چرخه خواب و بیداری افراد است. ترکیب شیر با عسل همچنین تأثیرات آنتی‌ اکسیدانی را افزایش می ‌دهد.


چای گیاهی را با عسل بخورید
انواع چای به‌ خصوص چای سبز از جمله نوشیدنی‌ های دیگری است که باعث کاهش استرس می‌ شود. چای بابونه و اسطوخودوس هم آثار آرامش ‌بخشی خودش را همراه دارد. اپی ژنین موجود در بابونه به گیرنده‌ های GABA مغز می ‌چسبد و آثار ضداضطرابی دارد. این گیرنده‌ ها نقشی اساسی در تنظیم سیستم عصبی مغز دارند و قادرند باعث کاهش استرس فرد به ‌خصوص هنگام خواب شوند. اگر می ‌خواهید از نوشیدن چای گیاهی لذت بیشتری ببرید به شما پیشنهاد می‌ کنیم آن را با یک قاشق چای‌ خوری عسل ترکیب کنید.

هفته نامه سلامتچطور در 5 قدم خودتان را به طور کامل بشناسید . چقدر خودتان را می‌شناسید؟ آماده‌اید که این را بفهمید؟

چطور در 5 قدم خودتان را به طور کامل بشناسید

شما همانی هستید که هستید. هرچقدر زودتر در زندگی‌تان این را قبول کنید و با آن کنار بیایید، روزهایتان را بسیار آسان‌تر و زیباتر زندگی خواهید کرد.پس بیایید به جای اینکه آن را مخفی کنیم، به استقبالش برویم.
 «زمانی رسید که خطر غنچه ماندن دردناک‌تر از خطر شکوفا شدن بود.»  آنیس نین (Anais Nin)

وقتی برای اولین بار این جمله را خواندم، احساس کردم چیزی در قلبم فشرده می‌شود.

در شرکتی کار می‌کردم، با ارزش‌ها و اعتقادات اصلی زندگی‌ام در تعارض بودم و هنوز واقعیت زندگی‌ام را انکار می‌کردم. از یک عبارت ساده استفاده کردم تا من را از کما درآورد و کمکم کند بفهمم چطور این رنج و عذاب را در زندگی‌ام به وجود آورده‌ام: با انکار چیزی که بودم.

و به چه دلیل؟ چون می‌توانستم بروم و تظاهر کنم کسی هستم تا دیگرانی را که کوچکترین اهمیتی برایم نداشتند، به دلایلی که اصلاً مهم نیست، تحت‌تاثیر قرار دهد؟ هر چقدر هم که احمق، غیرعادی و متفاوت از دیگران باشید، اصلاً ارزشش را ندارد که یک زندگی دروغی داشته باشید و با کسی که واقعاً هستید صادق نباشید.

شما همانی هستید که هستید. هرچقدر زودتر در زندگی‌تان این را قبول کنید و با آن کنار بیایید، روزهایتان را بسیار آسان‌تر و زیباتر زندگی خواهید کرد.

پس بیایید به جای اینکه آن را مخفی کنیم، به استقبالش برویم.

چطور در 5 قدم خودتان را به طور کامل بشناسید

برای من، وقتی این دروغ به طور واضحی آشکار شد، کسی که بودم را قبول کردم، کار مسخره‌ام را کنار گذاشتم، کار آنلاینم را شروع کردم، سبک‌زندگی رویایی‌ام را ساختم و هیچوقت دیگر به عقب نگاه نکردم.

رازی که اصلاً نمی‌دانستم: شما دلتان برای زندگی دروغی‌تان تنگ نخواهد شد چون صادقانه زندگی کردن با خودتان بهشت واقعی است.

این شروع یک سفر خودشناسی بود که می‌خواهم آن را با شما در میان بگذارم: اینکه چطور خودتان را بشناسید و چطور شجاعت زندگی کردن با آنچه که هستید و باید باشید را پیدا کنید، با ارزش‌ها و اعتقاداتتان صادق باشید و به آرامش برسید.

چقدر خودتان را می‌شناسید؟ آماده‌اید که این را بفهمید؟

می‌توانید در عین متفاوت بودن با بقیه آدم‌های دنیا، باز هم شگفت‌انگیز باشید. درواقع شما به این دلیل شگفت‌انگیزید نه با وجود این.

متفاوت بودن خوب است. پس اگر متفاوت هستید، خوبید.

تفکر اصلی این است که بفهمید چه چیز باعث متفاوت شدن شما می‌شود، با این روش شناختتان نسبت به خودتان بیشتر خواهد شد.

هیچ اشکالی ندارد که بفهمید قلبتان چه می‌خواهد. هیچ اشکالی ندارد که برای ارتباط برقرار کردن با روحتان، بقیه دنیا را با خودتان هماهنگ کنید. شاید غیرعادی باشد اما اشکالی ندارد. پس انجامش دهید. مطمئن باشید از شناختن کسی که درونتان است، پشیمان نخواهید شد.

زیباترین چیزی که در زندگی‌تان خواهید دید زمانی است که به کسی تبدیل شوید که از همان ابتدای تولد واقعاً باید می‌بودید.

به اینکه چه رنگی یا رشته تحصیلی را دوست دارید ارتباطی ندارد. درمورد چیزهای بزرگتر صحبت می‌کنیم.

شناختن خودتان چیزی فراتر از این است که چه رنگی را دوست دارید، چه نوع موسیقی را می‌پسندید و یا چه رشته تحصیلی را ترجیح می‌دهید. دیگر دبیرستانی نیستیم، که «خودتان» بودن به معنی تقلید کردن از بقیه، احمقانه عمل کردن در زد و خوردها و احساس ناامنی در تمام طول روز باشد.

شناختن خودتان روند درک کردن خودتان در سطحی عمیق‌تر است. راهی غیرقابل‌پیش‌بینی است که برای پیمودن آن باید مشتاق باشید. این شما را با تردیدها و ناامنی‌های درونی‌تان روبه‌رو می‌کند. باعث می‌شود نگاهی جدی به سبک زندگیتان داشته و آن را زیر سوال ببرید.

شاید برای مدتی کوتاه همه چیز به نظرتان سخت برسد اما به مرور بهتر می‌شود و درست مثل چیزهای دیگر کمی تلاش در ابتدای کار به نفع آینده راهتان خواهد بود.

شناختن خودتان یعنی شناختن قدرت‌ها و ضعف‌هایتان، علایق و ترس‌ها، خواسته‌ها و آرزوهایتان. یعنی از خصوصیات ذاتی، تحمل‌ها و محدودیت‌هایتان آگاه شوید.

شناختن خودتان یعنی هدف زندگی‌تان را بشناسید یا حداقل به شناختن آن نزدیک شوید.

از ابتدای تولد خودتان را نمی‌شناسید. این شناخت را باید به مرور به دست آورید.

نمی‌توانید با بزرگ شدن یا بالا رفتن سنتان این شناخت را پیدا کنید. شناختن خودتان تلاشی آگاهانه است. شما این کار را با قصد و هدف انجام می‌دهید.

نشناختن خودتان دیر یا زود مشخص می‌شود. وقتی خودتان را نمی‌شناسید، یک ناامیدی آرام در قلب شما زندگی می‌کند. ممکن است انتخاب کنید که با آن زندگی کنید و نادیده‌اش بگیرید - یا اینکه تصمیم بگیرید شروع به شناختن خودتان کنید.

چطور در 5 قدم خودتان را به طور کامل بشناسید:

1. شخصیت خودتان را بشناسید.

شناخت شخصیت خودتان اولین قدم است. شما مجموعه‌ای از نظرات دیگران نسبت به خودتان را دارید که یکی از جنبه‌های آن است.

همچنین خودتان مجموعه اطلاعات شخصی هم درمورد اینکه چه نوع شخصیتی دارید و یا در اوقات تنهایی یا در جمع چطور آدمی هستید دارید.

موضوع این است که شخصیتتان را چه از درون و چه از بیرون بشناسید، تا بفهمید چه شکلی هستید و چه شکلی نیستید. باید بفهمید چه چیز باعث می‌شود در یک موقعیت خاص زندگی به طریقی خاص واکنش دهید. از خودتان سوال کنید، «چرا اینکار را کردم؟» و به آن پاسخ دهید.

چه خصوصیات اخلاقی دارید؟ بین دوستانتان چطور هستید؟ درمورد غریبه‌ها چطور؟ دنیای بیرون چه شخصیتی از شما می‌بیند؟

در روزها خوب و روزهای بد چه واکنشی دارید؟ به دنیای اطرافتان چطور واکنش می‌دهید؟

2. ارزش‌های اصلی‌تان را بشناسید.

ارزش‌های اصلی شما آن قوانین و اصول اخلاقی هستند که نزدیک قلبتان نگه می‌دارید. من معمولاً از ارباب‌رجوع‌هایم می‌خواهم که هشت ارزش اصلی‌شان در زندگی را بگویند. شاید ارزش‌های شما از هشت مورد بیشتر باشد اما هشت ارزش مهم‌ترتان نقش بسیار مهمی در تصمیم‌گیری‌ها، تاثیرگذاری‌ها، حل مشکل‌ها، ارتباطات و زندگی کردنتان ایفا می‌کنند.

در محل‌کار، در خانه، در همه جنبه‌های زندگی، کدام‌ ارزش‌ها را هیچوقت نمی‌توانید نادیده بگیرید؟ اینها ارزش‌های اصلی شما هستند.

صداقت، راستی، امنیت یا انعطاف‌پذیری؟ متعهد بودن به دیگران، عقلانیت یا یادگیری، آسایش مالی یا خوشگذرانی؟ آیا وفاداری از همه چیز برایتان مهمتر است یا مسئولیت‌پذیری؟ خلاقیت برایتان مهم‌تر است یا پیشرفت؟

3. بدنتان را بشناسید.

جوانی توام با حماقت است. وقتی بیست سالم بود تصور می‌کردم شناخت خوبی از بدنم دارم. اما من بچه‌ای بیشتر نبودم. هرچه بیشتر درمورد بدنم می‌دانم برایم مرموزتر می‌شود و هرچه بیشتر به آن فشار می‌آورم، بیشتر متعجبم می‌کند. برای شما هم می‌تواند همینطور باشد.

شما چقدر بدنتان را می‌شناسید، نفس کشیدن، توانایی‌ها، محدودیت تعادل و انعطاف‌پذیری‌تان را تا چه اندازه می‌شناسید؟

آیا تابحال بدون اینکه امتحان کرده باشید، گفته‌اید «بدن من اینکار را نمی‌تواند انجام دهد»  یا «نوع بدن من به این کار نمی‌خورد»؟ قبل از اینکه درها را به سمت چیزهای امکان‌پذیر ببندید، یکبار دیگر نگاه کنید. وقت بگذارید تا با بهترین معبد جهان، بدنتان، صمیمی‌تر شوید.

4. آرزوهایتان را بشناسید.

آرزوها و امیدهای شما راه شما را به سوی آینده می‌سازند. کمکتان می‌کنند زندگی را بسازید که به داشتن آن افتخار کنید.

آرزوهایتان خیلی مهم‌اند. آرزوهایتان ارزش دنبال کردن دارند. به هیچ چیز دیگر باور نداشته باشید.

سعی کنید آرزوهایتان را هم خوب بشناسید. سعی کنید جزییات و خصوصیات‌ آنها را تحلیل کنید.

اگر می‌خواهید موسیقی‌دان شوید، از خودتان سوال کنید: چه سازی دوست دارید بزنید؟ به چه سطح حرفه‌ای می‌خواهید برسید؟ می‌خواهید این بخش از زندگی‌تان تا چه اندازه بزرگ شود؟ و آنقدر پیش بروید تا همه چیز را درمورد آرزوهایتان بفهمید.

آرزوها و رویاهایتان را بخشی از وظایف روزانه‌تان ببینید. آنها را جدی بگیرید. روی آنها کار کنید. به جای مخفی کردنشان یا خجالت کشیدن بخاطرشان، آنها را با افتخار مطرح کنید.

5. علایق و عدم‌علایقتان را بشناسید.

چه چیزهایی را دوست دارید و به همان‌ مهمی چه چیزهایی را دوست ندارید؟ ساده است، سوالی معصومانه است اما دانستن این درمورد خودتان اعتمادبه‌نفس زیادی در شما ایجاد می‌کند. خیلی‌ها در زندگی‌شان چیزهایی که همه دوست دارند را دوست داشته و از چیزهایی که بقیه دوست ندارند، خوششان نمی‌آید. شما این کار را نکنید.

برای اینکه علایق و عدم‌علایق خودتان را مشخص کنید، وقت بگذارید و این کار را برحسب نظر دیگران انجام ندهید. خودتان تصمیم بگیرید.

تعریف کردن علایق و عدم‌علایقتان شجاعت می‌خواهد. شاید تصور کنید دوست نداشتن شرکت کردن در جشن سیسمونی بچه دوستتان یا 3 ساعت وقت گذراندن با یکی از افراد فامیل غیرمودبانه به نظر برسد اما به جایگزین‌های آن فکر کنید. اگر به انجام کارهایی که خسته و کسل‌تان می‌کند ادامه دهید و چیزهایی که به شما لذت می‌دهند را نادیده بگیرید، بخشی از آنکه هستید را فراموش خواهید کرد. مطمئناً چنین راهی شما را به سمت خوشبختی نخواهد برد.

با علایق و عدم‌علایقتان روراست باشید. کسی جز شما نمی‌تواند آنها را دوست داشته باشد یا نداشته باشد!

شناختن خودتان کمکتان می‌کند وارد مسیر خوشبختی شوید که هیچوقت حتی تصورش را هم نداشتید. 

ازدواج امر مقدسی است که اگر با انتخاب آگاهانه همراه شود، مطمئنا می‌تواند زمینه آرامش هریک از زوجین را فراهم کند، اما مشکل اینجاست که هزینه‌های بالای مراسم جشن عروسی، تأمین جهیزیه و مانند آن جوانان را از ازدواج می‌ترساند، در حالی که می‌توان این پیوند مقدس را به‌صورتی بسیار آسان نیز برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار آفتاب دل، ازدواج امر مقدسی است که اگر با انتخاب آگاهانه همراه شود، مطمئنا می‌تواند زمینه آرامش هریک از زوجین را فراهم کند، اما مشکل اینجاست که هزینه‌های بالای مراسم جشن عروسی، تأمین جهیزیه و مانند آن جوانان را از ازدواج می‌ترساند، در حالی که می‌توان این پیوند مقدس را به‌صورتی بسیار آسان نیز برگزار کرد.


علاوه بر آن، مدتی است که موضوع ازدیاد نسل و فرزندآوری به بحث داغ روز تبدیل شده است و بسیاری از جمعیت کشور نگران این موضوع هستند؛ جمعیتی که در جوان‌ترین دوره خود به سر می‌برد و مشکل، تازه از چند سال دیگر با افزایش سن جوانان کنونی و رسیدن به مرز سالمندی آغاز می‌شود.


این موضوع از دغدغه‌های رهبرمعظم انقلاب اسلامی نیز هست و بارها بر لزوم ازدیاد نسل تأکید کرده‌اند. به همین دلیل نیز دستگاه‌های مختلف و رسانه‌ها تلاش مضاعفی در زمینه فرهنگسازی این موضوع آغاز کرده‌اند.


کردستان نیز از این موضوع مستثنا نیست و اکنون که ازنظر رشد جمعیت وضع چندان مناسبی ندارد، تلاش‌هایی برای ترغیب خانواده‌ها به فرزندآوری درحال انجام است. در زمینه موضوع‌هایی مانند آسان گرفتن ازدواج و افزایش جمعیت با «مسعود محمدی» کارشناس پژوهش و آموزش سازمان تبلیغات اسلامی کردستان به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید.

 

    دیدگاه اسلام درباره ضرورت ازدواج  چیست؟

ازدواج ازنظر اسلام امر مقدسی است و این موضوع درست برعکس مسیحیت است که تقدس را در تجرد می‌داند. در اسلام ازدواج از چند جنبه مقدس است که نخستین وجه آن را می‌توان جنبه تربیتی روح انسان دانست، چراکه ازدواج یک نوع کمال و پختگی برای روح انسان محسوب می‌شود که این کمال جز از طریق تأهل، به دست نمی‌آید.


به بیان دیگر اگر یک مرد یا یک زن تا آخر عمر مجرد بماند، ولو اینکه تا آخر عمرش ریاضت بکشد، نماز بخواند و روزه بگیرد و روزگارش را به مراقبه و جهاد با نفس بگذراند، همچنان یک نوع خامی در روح آن انسان مجرد وجود دارد که نمی‌تواند از آن فرار کند. دلیل این خامی نیز این است که آن فرد مجرد است و فرقی هم نمی‌کند که زن باشد یامرد. به همین دلیل است که اسلام، تأهل را سنت می‌داند و یکی از جنبه‌های آن، تأثیر در تربیت و پختگی روح انسان است.


ازسوی دیگر اسلام، ازدواج را امری مقدس می‌داند، چراکه معتقد است سبب تحکیم می شود، نه اینکه تنها موضوعی برای ارضای غریزه جنسی باشد. جنبه دیگر تقدس ازدواج از نگاه اسلام نیز این است که اعتقاد دارد ازدواج سبب صمیمیت و وحدت می‌شود.

 

    امروزه با تغییر سبک زندگی مردم، شاهد کاهش ازدواج در جامعه هستیم و بسیاری از جوانان به دلایل مختلف تن به ازدواج نمی‌دهند. چرا جوانان ما از ازدواج گریزان شده‌اند و بسیاری از آنها ترجیح می‌دهند مجرد باقی بمانند؟

ازدواج و تشکیل خانواده که در قرآن کریم بسیار به آن سفارش شده، همواره به‌عنوان مقدمه تشکیل نهادی کهن و بنیادی، از اهمیت زیادی برخوردار بوده است، اما درچند سال اخیر به دلیل وجود مشکلات مالی و موضوع‌هایی از جمله بالا رفتن هزینه‌های مراسم جشن عقد و عروسی، تهیه وسایل اولیه زندگی و مانند آن، بسیاری از جوانان از ازدواج فرار می‌کنند. دراین میان عامل اصلی که سبب می‌شود جوانان از ازدواج گریزان شوند، چشم و هم چشمی و تجمل‌گرایی است که متأسفانه جامعه دچار آن شده و این امر مقدس را به سوی تجردگرایی، سوق داده است.

 

    زندگی تجملاتی سبب شده است که هزینه‌های ازدواج نیز افزایش یابد. ازسوی دیگر بسیاری از جوانان، دلیل اصلی ازدواج نکردن را بالا بودن هزینه‌ها عنوان می‌کنند. چه راهکارهایی را برای ازدواج آسان پیشنهاد می‌کنید؟

ازدواج را نباید سخت گرفت و بهترین روز زندگی را با چشم و هم چشمی و زیاده خواهی، به کام زوجین تلخ کرد. با این مقدمه برای ازدواج آسان می‌توانم چند نکته را بیان کنم که به ازدواج آسان و پرهیز از تجملات ختم می‌شود. تأسی به ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و الگو قرار دادن آنها از راهکارهای ازدواج آسان برای جوانان است. درحالی که 2شخصیت بزرگ جهان اسلام، یکی از ساده‌ترین ازدواج‌های تاریخ را به ثبت رسانده‌اند، جوانان چرا باید این همه در مراسم خود اسراف کنند؟
مبارزه با تجمل‌گرایی و برپایی جشن‌های پرهزینه و مجلل، چشم و هم چشمی و خودنمایی، پایین آوردن توقعات و بلند پروازی‌های بی جا، آشنا کردن مردم با نظر دین در مورد آسان‌گیری ازدواج و همچنین ارتقای سطح ایمان آنان، ممکن است از راهکارهای ازدواج آسان باشد و مردم با توجه به این موضوع‌ها، کمتر درگیر خرج‌های کمرشکن مراسم عروسی شوند.

 

    با توجه به روند پیر شدن جامعه و کاهش نسل جوان، برای تشویق مردم به افزایش جمعیت چه تلاش‌هایی باید انجام شود؟

در ابتدا باید گفت که یکی از راهکارهای اصلی برای‌ ترویج فرهنگ افزایش جمعیت و تشویق مردم به تحقق این موضوع مهم، فراهم کردن زیرساخت‌هاست که سبب می‌شود مردم نسبت به فرزندآوری تشویق شوند. البته موضوع افزایش جمعیت یک برنامه چندبعدی و فراتر از حرکت و اقدام یک قوه یا وزارتخانه ویژه است، چراکه اجرای این برنامه و تحقق هدف‌های موردنظر دراین بخش، عزم 3 قوه را طلب می‌کند.

 

    چه راهکارهایی برای افزایش جمعیت پیشنهاد می‌کنید؟

برای تحقق این موضوع نیاز است که با ارائه تسهیلات ویژه ازسوی دولت برای فرزند دوم و سوم مانند ارائه مسکن، بیمه، پرداخت حداقل هزینه‌های دوران حاملگی تا 5 سالگی نوزاد و همچنین افتتاح حساب آتیه برای نوزادان به مردم کمک کرد تا به فکر فرزندآوری باشند.


افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها، منفور دانستن طلاق و تک زیستی و افزایش احساسات و عشق در خانواده‌ها برای پایداری زندگی زناشویی، الگو قرار دادن سبک زندگی اسلامی-‌ ایرانی و فرهنگسازی میان مردم از طریق رسانه‌ها نیز بخش دیگری از این راهکارهاست. ازسوی دیگر باید با حمایت از ازدواج جوانان و ایجاد تسهیلات ویژه برای ازدواج آنها زمینه را برای افزایش میزان جمعیت شهری و روستایی مهیا کرد.

 

    بعد از فرمایش‌ رهبرمعظم انقلاب اسلامی درباره افزایش نسل، رسانه‌های کشور و استان اقدام مناسبی برای فرهنگسازی دراین بخش انجام داده‌اند؟

فرهگسازی و تشویق مردم به افزایش نسل، شرایط ویژه ای می‌طلبد و آن هم این است که باید اجماع نظری صورت گیرد تا بتوان به اهداف موردنظر دست یافت. همچنین باید تکاپوی نخبگان دانشگاهی و اصحاب رسانه در این زمینه بیشتر شود و همه، طرفدار چنین سیاستی باشند. نباید همه بار این مسئولیت را به دوش صداوسیما بیندازیم و فقط از دور نظاره‌گر و منتقد رسانه ملی باشیم، بلکه باید راهکارهای مناسب را دراین زمینه ارائه دهیم تا بتوان براساس آن برنامه‌ریزی و برنامه‌های مؤثرتری اجرا کرد. یادمان باشد که امیدواری، توکل به خداوند و داشتن دید مثبت نسبت به نظام آفرینش و جهان هستی، سبب می‌شود تشویق شویم و درک کنیم که از عهده‌ فرزندان بیشتری بر می‌آییم. باید این نگاه را در جامعه نهادینه شود.

نویسنده: غریبه رحیمی.: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 41
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118527

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت