طراحی سایت

قالب وبلاگ

مرداد 92 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم
نوشته شده در تاریخ جمعه 92/5/25 توسط gharib

حجاب صدفی بر گوهر وجود:

حجاب مصونیت است نه محدودیت.

خواهرم حجاب تو رنگینتر از خون شهدا است.

حجاب یکی از راه های رسیدن به خدااست.

خواهرم یادت نرود که بهشت زیرپای تو است مبادا در دام بی حجابی این جایگاه بلند مرتبه را از خوددریغ  سازی، مبادا که در دام شیطان گرفتار شوی.

در احادیث آماده است که سه خصلت که برای مردان زشت است برعکس برای زنان جزء بهترین خصلت ها می باشد پس به دقت به آن گوش فراده و آن را سر لوحه ی زندگیت قرار بده

 تکبر ، بخل، ترس ، زیرا هر گاه زن متکبر باشد بیگانه را به خود راه نمی دهد و اگر بخیل باشد مال خود و همسرش را حفظ می کند و اگر ترسوباشد از هر چیز که به آبرویش صدمه بزند فاصله می گیرد.

پس خواهرم:

                                          خواهرم اینقدر طنازی نکن

                                           با اصول شرع لجبازی نکن

                                             در امور خویش سرگردان مشو

                                              نوعروس چشم نامردان مشونوشته شده در تاریخ پنج شنبه 92/5/24 توسط gharib
مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد افرادی که می‌خواهند میلیونر شوند باید شیوه‌ی زندگی و رفتاری خود را تغییر دهند.

به گزارش آفتاب دل به  نقل از باشگاه خبرنگاران: افرادی که می‌خواهند ثروتمند شوند همیشه باید هوشیار، با هوش و زبل باشند و موقعیت‌های مالی را در اطرافشان به وضوح ببیند و شکار کنند.

نتایج محققانی که در مورد متوسط درآمد افراد انجام شد دانشمندان دریافتند افراد زرنگ احتمال ثروتمند شدنشان بیشتر است.

گفتنی است دانشمندان با انجام آزمایشاتی روی 1500 نفر از افرادی که وضعیت مالی خوبی دارند دریافتند افراد با هوش و زرنگ و همچنین افرادی که به راحتی می‌توانند روابط اجتماعی قوی با دیگران برقرار کند از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند.

افراد زرنگ به راحتی حتی می‌توانند در امور مالی خود صرفه جویی کنند و خرج‌هایشان را دسته‌بندی و طبقه‌بندی کنند سعی کنید زرنگ و زبل باشید تا روز به روز قدم به قدم به میلیونر شدن نزدیک‌تر شوید.نوشته شده در تاریخ پنج شنبه 92/5/24 توسط gharib
برخی از آقایان با روش های مناسب ارتباط کلامی در منزل آشنایی کامل ندارند؛ با چند راهکار ساده برای بروز احساسات کلامی‌ در منزل آشنا شوید .

به گزارش آفتاب دل ، برخی از آقایان با روش های مناسب ارتباط کلامی  در  منزل آشنایی کامل ندارند؛ با  چند راهکار ساده برای بروز احساسات کلامی‌ در منزل آشنا شوید

برخی از آقایان فکر می‌کنند وظیفه آنها در زندگی مشترک، کار کردن و پول آوردن به خانه است. اگر جزو این گروه هستید مطمئن باشید زندگی‌تان را در مسیر غلطی راهبری می‌کنید. واقعیت این است که حتی پول دوست‌ترین زنان هم از اینکه شوهرانشان بیشتر از پول احساس خرج زندگی‌شان کنند بیشتر خوشحال می‌شوند.

 البته شاید برخی مردان از آغاز به دلیل بلد نبودن این مهارت به دام کار زیاد افتاده باشند. شاید هم پرداخت اقساط، تعویض منزل یا خودرو، فراهم کردن رفاه برای خانواده، تامین آینده فرزندان، ارتقای شغلی و... بهانه ‌این آقایان برای فرار از زندگی به سمت کار باشد.

 

  غایب‌ها

در هر حال باید بدانید که شما با در پیش گرفتن این سبک زندگی، روز به روز از خانه، همسر و فرزندان خود، دور و دور‌تر می‌شوید، کم‌کم از نظر احساسی و عاطفی و ذهنی با آنها فاصله می‌گیرید و خودتان می‌خواهید که خانواده، شما را به عنوان یک منبع در‌آمد در نظر بگیرند.

 این دسته از آقایان، مردان غایب نامیده می‌شوند. مردانی که آنقدر خود را درگیر کار می‌کنند که فرصت انتقال احساسات‌شان به خانواده را از دست می‌دهند و همین باعث می‌شود جایگاه آنها در خانه تغییر هویت بدهد.

  خاموش‌ها

مردان دیگری را نیز می‌توان در این طبقه قرار داد. آنهایی که شاید این همه مشغله نداشته یا از محیط خانواده دور نیستند، ولی از نظر عاطفی، احساسی و ذهنی فاصله زیادی با همسران‌شان و فرزندانشان دارند. ما آنها را مردان خاموش می‌نامیم. آنها کسانی هستند که بی‌احساس نیستند اما مهارت گفت‌وگو را نیاموخته‌اند و از همین رو مهارت بروز احساسات را ندارند.

حرف زدن و بروز احساسات به صورت کلامی ‌برای آنها از کندن یک کوه هم سخت‌تر است. این مردها معمولا برای فرار از مورد خطاب قرار گرفتن مشغول تعمیر لوازم منزل می‌شوند یا اینکه در حال تماشای تلویزیون یا پای کامپیوتر یا در حال خواندن روزنامه و کتاب هستند.

شاید جالب باشد اما گاهی این مردها شنونده‌های خوبی هم هستند اما آنها از مهارت‌های ارتباطی فقط بخش گوش دادن را یاد گرفته‌اند و در نتیجه مهارت‌های حسی را هم یاد نگرفته‌اند یا تمرین نکرده‌اند یا انگیزه‌ای برای انجام آن ندارند.

حالا اگر شما جزو هر کدام از این دو دسته هستید: مردان غایب یا مردان خاموش بهتر است بدانید برای همسران شما یک جمله عاشقانه، یک شاخه گل، حتی یک همدردی یا بیان چند جمله درباره روزی که سپری کرده‌اید حکم طلا را دارد. ما برای شما چند راهکار ساده داریم تا کم‌کم به سمت خانواده برگردید و در داد و ستد احساساتی با خانواده سهمی‌ داشته باشید.

   به خانه برمی‌گردیم

  مردان غایب که معمولا خانه را با خوابگاه اشتباه گرفته‌اند کافی است در قدم اول طوری برنامه‌ریزی کنند که روزی یک ساعت زودتر به خانه بر‌گردند و حداقل روزی یک ساعت همراه با خانواده باشند.

در قدم اول لازم نیست که خیلی حرف بزنید یا یک میزگرد خانوادگی را هدایت کنید. همین که خانواده حضورتان را احساس کند کافی است.

  در قدم دوم که می‌تواند یکی، دو هفته بعد برداشته شود شما می‌توانید برای آخر هفته‌ها یک برنامه وی‍ژه برای خانواده تدارک ببینید.

پیشنهاد یک برنامه دسته‌جمعی یا اگر یک زندگی دو نفره دارید پیشنهاد یک پیک‌نیک دو نفره بسیار کارساز است. شما حتما نگاه متعجب افراد خانواده را احساس خواهید کرد.

  در قدم بعدی اما بهتر است شما به جز کار کردن بیرون منزل مسئولیت‌هایی در داخل خانه را هم به عهده بگیرید. مثلا کمک کردن به درس‌های فرزندتان، درست کردن یک وعده از غذا یا کمک به همسرتان در تغییر چیدمان منزل اما یادتان باشد شما تازه به جمع خانواده وارد شده‌اید و هنوز تا یک مرد با احساس شدن فاصله دارید.

  در قدم بعد کافی است از محل کار روزی یکی، دو بار به همسرتان زنگ بزنید و فقط حال او را بپرسید .اظهار دلتنگی یادتان نرود. خریدن شاخه گل و هدیه برای بچه‌ها و بیان کلمات ساده احساسی مثل اینکه تو برای من چقدر مهم هستی، دوست‌تان دارم و... هم شدیدا توصیه می‌شود. خب !مردان غایب ورود شما را به جمع خانواده خوش آمد می‌گوییم.

  کار سخت مردان خاموش

مردان خاموش کار به مراتب دشوار‌تری را پیش‌رو دارند زیرا آنها عمیقا مردان بی‌احساسی نیستند اما سکوت‌شان به بی‌احساسی شما تعبیر می‌شود و طرف مقابل هم کاملا حق دارد این طور فکر کند.

اگر جزو این گروه آقایان هستید کافی است مهارت حرف زدن‌تان را تقویت کنید و کمی ‌به خود‌افشاگری روی بیاورید. البته برای شما که عادت کرده‌اید با گفتن جملات کلی از زیر بار هر نوع مکالمه‌ای فرار کنید قرار حرف زدن و بروز احساسات‌تان مثل کندن کوه است.

  در قدم اول بفهمید که می‌توانید تغییر کنید و از الگوهای تربیتی و رفتاری گذشته ذهن خود را رها کنید. اینجا نقش همسران شما مهم‌تر است. همسران شما نقش اصلی ترغیب‌کننده را دارند. اما شاید آنها دیگر از سکوت شما حسابی کلافه شده باشند پس خودتان ابتکار عمل را به دست بگیرید.

از امروز در پاسخ به سوال‌ها هر قدر هم کلی باشد جواب دادن هر نوع جواب کلی ممنوع است. اگر همسرتان از شما پرسید امروز چطور بود گفتن کلمه‌هایی مثل خوب بود.بد نبود و... ممنوع است. حداقل چهار جمله در جواب چنین سوال‌هایی بگویید.

در قدم بعدی پیشقدم شوید و درباره روزی که گذرانده‌اید حداقل 10 جمله بگویید. حالا که حرف زدن اینقدر سخت است گل خریدن که دیگر خیلی سخت نیست!

بسیاری از مردان خاموش کسانی هستند که معمولا در مواجهه با مادران یا همسران‌شان بعد از گفتن دو یا سه جمله سرزنش شده‌اند و برای همین راه سکوت را ناخودآگاه برگزیده‌اند.

این نکته ساده را با همسرتان در میان بگذارید و از او بخواهید اگر تغییر شما را می‌خواهد دست از گفتن جملات سرزنش‌آمیز بردارد.

در نهایت هفته‌ای یک ساعت برای شروع با همسرتان قرار گفت‌وگو بگذارید. در این یک ساعت هر گله‌گذاری که دارید به هم بگویید. گاهی همین گلایه‌ها مانع بروز احساسات می‌شود.نوشته شده در تاریخ شنبه 92/5/19 توسط gharib

بادنجان قلمی متوسط شش عدد
پیازداغ نصف پیمانه
ناردون(انار خشک)نصف پیمانه

رب نارنجدو قاشق غذاخوری
شکریک قاشق غذاخوری
زردچوبه یک قاشق چایخوری
نمک، فلفل و روغن به میزان لازم
طرز تهیه

ابتدا بادنجان‌ها را پوست گرفته، نمک زده، وسط آن‌ها را یک برش می‌دهیم و می‌گذاریم در آبکش یک ساعت بمانند تا تلخی آن‌ها گرفته شود. سپس در ظرفی پیازداغ، ناردون، نمک، فلفل و زردچوبه را با هم مخلوط می‌کنیم. بادنجان‌ها را شسته خشک کرده سپس در شکم بادنجان از مواد آماده شده پر کرده و در روغن داغ شده آنها را سرخ می‌کنیم تا تمام اطراف آن طلایی شود. برای آماده‌سازی سس آن نیز رب نارنج، شکر، نمک، فلفل و یک پیمانه آب جوشیده را به آرامی مخلوط کرده و در کنار بادنجان‌ها می‌ریزیم. سپس حرارت را ملایم کرده و در تابه را می‌گذاریم تا سس غلیظ و بادنجان‌ها پخته شوند.نوشته شده در تاریخ شنبه 92/5/19 توسط gharib

مواد اولیه :

گوشت چرخ‌کرده400 گرم

سبزی معطر شامل (ترخون، ریحان، مرزه، شوید، گشنیز و جعفری) 100 گرم

آرد نخودچی دو قاشق سوپخوری

تخم‌مرغ یک عدد
پیاز رنده شدهیک عدد نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه میزان لازم
روغن، زیتون، سیخ چوبی و گوجه گیلاسی به میزان لازم

طرز تهیه
در کاسه‌ای پیاز و تخم‌مرغ را مخلوط می‌کنیم، سپس گوشت چرخ‌کرده، سبزی خرد شده، نمک، زردچوبه و فلفل را افزوده و ورز می‌دهیم. آرد نخودچی را اضافه کرده و به ورز دادن ادامه می‌دهیم. از مواد آماده شده به اندازه یک پرتقال بزرگ در دست فرم می‌دهیم و به سیخ می‌کشیم. در تابه روغن ریخته و سیخ‌ها را داخل آن قرار می‌دهیم تا سرخ شود؛ پس از سرخ شدن، کباب‌ها را روی دستمال قرار می‌دهیم تا روغن اضافه آن گرفته شود. کباب‌ها را در ظرف سرو قرار داده و با گوجه، زیتون و هر سبزی که دوست داریم، تزیین می‌نماییم.

    1   2      >
.: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 43
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118529

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت