طراحی سایت

قالب وبلاگ

«خبرنگار» اسطوره ای از حقیقت جویی - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 96/6/1 توسط gharib

فردین کمانگر/ مدیر خانه مطبوعات کردستان

هنوز چند روزی از 17مرداد، روز خبرنگار سپری نشده است روزی برای  گرامیداشت کسانی که دغدغه ای اصلیشان آگاهی دهی و روشنگری در جامعه است.

در روز 17مرداد ماه امسال نیز در استان کردستان برنامه های متنوعی برای گرامیداشت این روز برگزار شد از نصب المان شهری و نامگذاری یکی از میادین اصلی شهر سنندج به نام خبرنگار تا دیگر برنامه های تجلیل و تقدیر از خبرنگاران، که نشان از جایگاه و نقش این عنصر اطلاع رسانی دارد.

در چند سال گذشته، حادثه شهادت «محمد صارمی» در اسارتگاه جمود و جهل طالبان، مناسبتی شده، که «17 مرداد» به نام «روز خبرنگار» ثبت شود و هر سال هرکس در هر جا و هر جایگاهی که هست حداقل یک روز به مدح کسانی بپردازد که مدام در گرمگاه حادثه ایستاده‌اند. در مورد خبرنگار مطالب و تعابیری بسیار ارائه شده است خبرنگاران، چشمان بیدار جامعه هستند، خبرنگاران آینه تمام نمای جامعه و واسطه بین مردم و دولت هستند و هزاران تعابیر دیگر که می توان از آن ارائه داد.

اما باید عنوان کنم که «خبرنگار» نام و حرفه‌ای خاص است، برای نقش و مسئولیتی عام که دامنه‌هایش را ساعت کار و طرح طبقه‌بندی مشاغل و حتی ستون و صفحه ارائه آثار به درستی نشان نمی‌دهد به گفته یکی از صاحب نظران در رسانه؛ خبرنگاری درهم آمیختگی «عقل و عشق» و به تعبیر عارفانه «زبان حال» است که اگر درست فهمیده شود و بجا به کار آید، فراتر از زبان قیل وقال کارآمدی دارد.

حال در این مجال کوتاه به همین بسنده می کنم و از تلاش های عزیزانی که در این روز خجسته و میمون از سربازان عرصه اطلاع رسانی و آگاهی دهی به جامعه قدردانی کردند تشکر می کنم و طرح مشکلات و موانع خبرنگاران را نیز به مجال دیگری موکول می کنم امید که چراغ آگاهی افروخته شود و راه آزادی بیان در جامعه میسر شود..: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 56
بازدید دیروز: 91
کل بازدیدها: 105133

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت