طراحی سایت

قالب وبلاگ

خرداد 92 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 92/3/29 توسط gharib

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

کودک‌تان را اینگونه بشویید
به تازگی صاحب فرزند شده‌اید یا می‌خواهید در آینده صاحب فرزند شوید؟ پس دقت داشته باشید که این مطلب حتما به کار شما می‌آید و با خواندن این مطلب سؤالات شما در رابطه با نوزادتان حل خواهد شد.

آفتاب دل : به تازگی صاحب فرزند شده‌اید یا می‌خواهید در آینده صاحب فرزند شوید؟ پس دقت داشته باشید که این مطلب حتما به کار شما می‌آید و با خواندن این مطلب سؤالات شما در رابطه با نوزادتان حل خواهد شد.

کودک‌تان وان می‌خواهد یا نه؟

آیا لازم است برای حمام نوزادان وان مخصوص خریداری کرد؟

باید یادتان باشد مهم‌ترین مسئله در حمام کردن کودک، داشتن امنیت و سالم  نگه‌داشتن کودک است. شما می‌توانید کودک‌تان را در سینک ظرفشویی یا دستشویی یا در وانی که داخل وان حمام شما جاسازی می‌شود یا در وانی که مخصوص استحمام نوزادان است، بشویید اما فقط باید مراقب سلامت و امنیت او باشید. برای مثال در سینک ظرفشویی می‌توانید یک حوله بزرگ پهن کنید تا بچه در زمان استحمام سر نخورد و اگر هم سر خورد خطری متوجهش نشود. مهم‌ترین نکته هم این است که هیچ وقت تحت هیچ شرایطی کودک‌تان را تنها داخل آب رها  نکنید.

صبح یا شب

بهترین زمان حمام کردن کودک چه زمانی است؟ صبح یا شب؟

این بستگی به شما دارد؛ زمانی را انتخاب کنید که در آن مقطع زمانی عجله نداشته باشید و چیزی در کار شما اختلال ایجاد نکند. بعضی والدین دوست ندارند کودک‌شان را صبح، هنگانی که هوشیار است و می‌تواند از حمام لذت ببرد، حمام کنند. بعضی دیگر هم دوست دارند که کودک را شب حمام کنند که بعد از آن کودک راحت‌تر به خواب برود و زمان بیشتری بخوابد.

هر روز، نه

نوزاد تازه متولد شده را هر چند روز یک‌بار باید حمام کرد؟

نیاز نیست که نوزاد تازه متولدشده‌تان را هر روز حمام کنید، در واقع اگر نوزادتان را بیشتر از سه تا چهار بار در هفته حمام کنید پوست او خشک خواهد شد. اگر در زمان تعویض پوشک او را حسابی شست‌وشو می‌دهید و هر روز یا روزی چند بار،‌ لباس‌های نوزادتان را تعویض می‌کنید در واقع او را به حد کافی تمیز نگه می‌دارید، اگر یک روز او را حمام نکردید، کافی است صورت، گردن، شکم، باسن و بین پاهای کودک را با آب و دستمال تمیز  بشویید.

کودک‌تان را با آب آرام کنید

بهترین و مناسب‌ترین مقدار آبی که برای استحمام کودک باید در وان باشد چقدر است؟

طبیعی است که این میزان بسته به جثه کودک فرق دارد اما به‌طور معمول برای شست‌وشوی یک نوزاد می‌توان تشت یا وان مخصوص کودک را به ارتفاع 5 تا 10 سانتی‌متر از آب گرم (نه داغ و نه سرد) آب کرد. برای آنکه بدن کودک سرد نشود هرچند لحظه یک بار کمی آب گرم روی او بگیرید. برخی متخصصان کودک می‌گویند: اگر زمانی که کودک‌تان را در تشت یا وان کودک می‌نشانید آب تا گردن او برسد حالت آرامش بیشتری برای او ایجاد خواهد شد. در ضمن در تمام طول استحمام دست‌های‌تان را برای مراقبت از کودک در پشت او نگه دارید.

زیر 50 درجه

بهترین درجه حرارت برای استحمام کودک چند درجه است؟

بهترین آب برای استحمام کودک آب گرم است. برای‌ آنکه کودک دچار سوختگی نشود بهترین کار این است که دماسنج در آب بگذارید و دمای آب زیر 50 درجه سانتی‌گراد باشد. حتی با  قرار دادن  دماسنج هم قبل از گذاشتن کودک در آب، دمای آب را با دست‌تان چک کنید؛ چرا که ممکن است درجه دماسنج درست نباشد. در ضمن هوای جایی که کودک را در آن حمام می‌کنید هم باید گرم باشد تا دچار افت درجه حرارت پس از حمام نشود. کودکی که حمام شده خیلی سریع دچار لرز می‌شود، برای همین باید دمای جایی که کودک در آن حمام می‌شود و سپس از حمام به آنجا برده‌ می‌شود مناسب و نسبتا گرم باشد.

اول صورتش را بشویید

برای شست‌وشوی کودک از کدام قسمت باید شروع کنیم؟

به‌طور معمول توجه می‌شود که در آغاز صورت کودک و سپس سر و گردن او شسته شود و بعد به قسمت تنه و اندام‌ها برسید. برای شستن قسمت‌های کثیف هم زمان بیشتری بگذارید و حتما با حوصله و آرامش داخل چین‌های پوستی کودک را هم بشویید.

چه کنیم که کودک جوش نزند؟

چرا مالیدن لوسیون به بدن کودک از ایجاد راش در بدن او جلوگیری می‌کند؟

اکثر کودکان به لوسیون پس از حمام نیاز ندارند. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد راش‌ها پس از حمام کردن نوزاد این است که داخل چین‌های پوست او را پس از هر بار استحمام خوب خشک کنید. اگر هم می‌خواهید برای او از لوسیون استفاده کنید حتما از لوسیون‌هایی با میزان حساسیت‌زدایی کم
(Hypoallergen) استفاده کنید.

شامپو بزنیم یا نه؟

آیا باید موهای نوزاد تازه متولد شده را شست؟

تنها اگر موهای نوزاد کثیف به‌نظر می‌رسید یا حس کردید سر کودک شوره (پوسته ریزی) دارد یا دچار التهاب است موها و سر او را بشویید. اگر برای این کار کمک ندارید با یک دست کودک را بگیرید و با دست دیگر به نرمی چند قطره از یک شامپوی خفیف و ملایم کودک را روی سر او بچکانید و مالش دهید. در زمان شستن حواس‌تان باشد که دست‌تان را مقابل چشمان کودک قرار دهید تا شامپو وارد چشم‌‌های او نشود.

منبع : مجله ایده النسخه مناسب چاپارسال به دوستان

آیا می دانید فرزند اول،دوم یا آخر بودن تاثیر مستقیمی در احساس تنهایی دارد؟
حساسیت بیش از حد والدین بر فرزند اول باعث می شود او همیشه احساس تنهایی کند و در معرض افسردگی باشد.
به گزارش آفتاب دل ، والدین از فرزند اول توقع بیشتری داشته و نسبت به او حساسیت بیشتری دارند. برخی از والدین برای هر اشتباهی فرزند اول را تنبیه می­کنند و او را همیشه تحت مراقبت قرار می­­دهند و می خواهند راه درست را در هرچیز به او نشان دهند.
معمولا فرزند اول باهوشتر از بقیه فرزندان است و انگیزه پیشرفت او بیشتر است اما فرزند اول کمتر از فرزندان دیگر پیشرفت می­کند و همواره احساس تنهایی می­کند و در معرض افسردگی است زیرا به او فرصت تجربه داده نمی­شود.
معمولا آزمون و خطای والدین بیشتر بر روی فرزند اول تجربه می شود و راههای تربیتی اتخاذ شده راهگشای فرزندان دیگر قرار می گیرد. به طوری که با فرزند دوم راحت تر کنار می­آیند و کارهای نادرست فرزند اول بیشتر از بقیه فرزندان به چشم می­­آید.
معمولا فرزند اول کمالگرا­، مغرور و خودپسند، ‌سلطه ­جو و باهوشتر از فرزندان دیگر است و فکر می­کند که همیشه حق با اوست و فقط خودش همه چیز را می­داند و باید در هر کاری اولویت با او باشد.
 
به والدین توصیه می­شود در مراقبت از فرزند کوچکتر به او مسئولیت دهند و با او به اندازه کافی وقت بگذارند. همچنین والدین می­توانند به او توصیه کنند که نسبت به خواهر و برادرهای کوچکتر خود همانند پدر و مادر رفتار حمایتگر داشته باشد.
 
به ترتیب از فرزند اول تا فرزند آخر از میزان انگیزه پیشرفت فرزندان کاسته می­شود و فرزند اول بیشترین انگیزه پیشرفت و موفقیت را دارد زیرا والدین برای فرزندان بعدی وقت کمتری را صرف کرده و بیشتر توجه و حوصله خود را معطوف به فرزند اول می­کنند.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 92/3/29 توسط gharib

صویر: 

 

به گزارش آفتاب دل به نقل از باشگاه خبرنگاران ، امام صادق (ع) فرمودند لقمان روزی پسرش را چنین موعظه کرد: ای پسر جان! مردم قبل از تو برای فرزندانشان اموالی انباشتند ولی نه آن اموال باقی ماند و نه آن فرزندان باقی ماندند بدان که تو همچون بنده مزد بگیری هستی که او را به کاری دستور داده اند و فردی برای کارش وعده داده اند بنابراین کارت را تمام کن و تمام مزدت را بگیر و در این دنیا مانند گوسفندی مباش که در میان زراعت سرسبز افتاده و آن قدر از آن بخورد تا چاق گردد و مرگش همراه چاقیش باشد بلکه دنیا را مانند پل روی نهری بدان که بر آن می گذری و آن را وا می گذاری و دیگر به آن باز نمی گردی، خرابش و آبادش مساز که مأمور ساختن آن نیستی و بدان فردای قیامت وقتی در پیشگاه عدل هدا قرار گرفتی از چهار چیز از تو سوال می کنند؛

1-از جوانیت که در چه راه به پایان رساندی؟

2-عمرت را در چه راه تمام کردی؟

3-مالت را از چه به دست آوردی؟

4-. آن در چه راهی مصرف کردی؟

بنابراین آماده پاسخ به این پرسش ها باش و از آنچه در دنیا از دست تو رفته افسوس مخور زیرا اندک دنیا دوام ندارد و بسیارش از بلا ایمن نیست پس آماده و هوشیار باش و در کارت جدی و پرده غفلت را از چهره دلت بردار و متوجه احساس خدا و شکر در برابر او باش همواره توبه را در دلت تجدید نما و قبل از فرا رسیدن مرگ از فرصت ها استفاده کن.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 92/3/29 توسط gharib

صویر: 

 

به گزارش آفتاب دل به نقل از باشگاه خبرنگاران ، دکتر بهروز باریک بین، متخصص پوست و مو گفت:  شایع ترین علل پوسته ریزی لب تنفس دهانی است و افرادی که عادت دارند به هر دلیل از دهان تنفس کنند بیشتر دچار خشکی پوسته شدن لب، می شوند.

 

وی تصریح کرد: از علل دیگر خشکی و پوسته ریزی لب آلرژی به برخی مواد مثل رژلب، خمیر دندان و حتی نخ دندان است که می تواند باعث پوسته پوسته شدن لب شود.

 

باریک بین در ادامه گفت: در پاره ای موارد استفاده از برخی داروها مثل آکوتان که برای درمان جوش های شدید استفاده می شود نیز منجر به خشک شدن و در نهایت پوسته ریزی لب ها می شود.

 

 این متخصص پوست و مو درارتباط با خشکی لب در بچه های خردسال گفت: در کودکان نیز بیشتر از افرادی که زمینه خشکی پوست را دارند پوسته شدن لب ها بروز پیدا می کند که به دنبال خیس شدن مکرر لب ها به وجود می آید و در دهان ملتهب، قرمز و حاوی پوسته فراوان می شود.

 

وی یاد آور شد: اولین قدم برای درمان خشکی تشخیص علت آن است که با مراجعه به متخصص پوست مشخص می شود .

 

وی توصیه کرد: استفاده از داروهای ضد التهابی در مرطوب  کننده قوی به درمان خشکی و پوسته پوسته شدن لب کمک می کند که بهترین این داروها  وازلین است که این مشکل را حل می کند.معضل کهنه ای که هر از چندگاهی سروصدای زیادی بین اهالی موسیقی به پا می کند. ماجرای قهر و آشتی خواننده ها و تهیه کننده هاست. در اکثر موارد ستاره های آسمان موسیقی بعد از اتمام قراردادشان تصمیم می گیرند دیگر با تهیه کننده قبلی کار نکنند و با شرکت یا شخص جدیدی وارد همکاری مشترک شوند اما آقایان تهیه کننده به این راحتی ها راضی به قطع همکاری نمی شوند و سعی می کنند هر طور شده خواننده را راضی یا حتی گاهی مجبور به ادامه همکاری کنند

خداحافظ! همین حالا ...

سفته برای محکم کاری

ایرادی که به خیلی از آوازه خوان های مطرح کشورمان وارد است، امضا کردن قراردادهای یکطرفه ای است که روز اول ورود به دنیای موسیقی، جلوی آنها گذاشته اند و آنها که آن روزگار جوان بودند و بی تجربه، بدون توجه به عواقب آن و با این توجیه که فقط یک امضا است دیگر، پای برگه هایی را امضا کرده اند که بعدها مشکلات زیادی را برایشان ایجاد کرده است. گاهی تمام حقوق آهنگ هایشان را به اسم تهیه کننده می زند و ... حتی بعضی از تهیه کننده ها برای محکم کاری (!) یک سری سفته هم به خواننده های جوان می دهند تا با امضای این سفته ها خیالشان راحت باشد که آقای خواننده بعد از ستاره شدن هوس جدایی به سرش خطور نمی کند.شور و هیجان باعث عدم توجه به مفاد قرارداد می شود


بهنام صفوی یکی از خواننده هایی است که بعد از انتشار آلبوم اولش یعنی «عشق من باش» تصمیم به قطع همکاری با تهیه کننده اش یعنی یحیی مشایخی گرفت اما بهنام با تعاملی که با تهیه کننده خود داشت با مشکلی مواجه نشد و بدون هیچ مشکلی به مسیر حرفه ای اش ادامه داد.

بهنام در مورد قراردادهای به اصطلاح ترکمنچایی که بعضا بین خواننده ها و تهیه کننده ها منعقد می شود به تماشا می گوید: «معمولا خواننده هایی که می خواهند آلبوم اولشان را منتشر کنند، شور و هیجان زیادی دارند و به همین دلیل در اغلب موارد به مفاد مندرج در قراردادی که امضا می کنند، توجه ندارند و فقط این موضوع برایشان حائز اهمیت است که آلبوم زودتر وارد بازار شود. به نظر من در اینگونه موارد نه کار خواننده اشتباه است و نه کار تهیه کننده! تهیه کننده n میلیون تومان روی یک خواننده سرمایه گذاری می کند و به همین دلیل قرارداد را طوری تنظیم می کند که اگر از این آلبوم خواننده جواب مثبت گرفت، بتواند در کنسرت ها هم ذینفع باشد.»

خداحافظ! همین حالا ...

بهنام در ادامه صحبت هایش به تماشا می گوید: «همانطورکه می دانی این اتفاق برای خیلی از خواننده ها افتاده است که بعد از اینکه کارش مورد استقبال مردم قرار می گیرد، تازه به فکر این می افتد که درصد بالایی از امتیاز کارهایش متعلق به تهیه کننده آلبوم است. من فکر می کنم بهترین راه حل برای اینگونه مسائل این است که انسان با این قضیه درست مواجه شود و اگر قراردادی را امضا کرده به امضای خودش احترام بگذارد و به آن پایبند باشد. اگر خواننده قراردادی که امضا کرده را درست نخوانده، نمی توان حق زیادی برای او قائل بود.چون از نظر قانونی باید ابتدا متن و مفاد قرارداد را به طور دقیق مطالعه می کرده و بعد پای آن را امضا می کرده است.»حکایت امضایی که مشکلات زیادی در پی دارد


رضا صادقی شاید آخرین نمونه از خواننده هایی است که بعد از یک مدت طولانی همکاری با تهیه کننده اش، تصمیم گرفته مسیرش را تغییر دهد. رضا که کارش را از بندرعباس آغاز کرد و بعد برای پیشرفت در دنیای موسیقی به تهران آمد، در مورد قراردادهای عجیبی که بین خواننده ها و تهیه کننده منعقد می شود می گوید: «این مشکل هنرمندان نیست که چنین قراردادهایی را امضا می کنند. من رضا صادقی را فراموش کن، فکر کن من صادق رضایی هستم. من تازه وارد موسیقی شده ام و دورنمایی که در ذهنم دارم، دنیای اجرا و شهرت و محبوبیت و پول و آلبوم و ... است. آن روز اول فقط به یک چیز نگاه می کنم اینکه طرف مقابلم قطعا بیشتر حافظ منافع من هست. روز اول به من می گویند آقای یک امضا بیشتر نیست اما بعد که آن هنرمند به لطف خدا به جایگاه خوبی بین مردم دست پیدا می کند، آن یک امضا ممکن است مشکلات زیادی را برای او در پی داشته باشد.»

آقای مشکی پوش ادامه می دهد: «اشتباهی که بعضی از خواننده ها در امضای قراردادهای ترکمنچای می کننند به این دلیل است که می گویند، خب کار ما که به اصطلاح بگیر نیست اما وقتی با عنایت خدا روبرو می شوند و کارشان با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه می شود، تازه به این فکر می افتند که من پنج سال با فلان شرکت با شرایط ویژه ای قرارداد بسته ام. نکته جالب این است که به خاطر همین قراردادها، یکسری حواشی هم برای هنرمند به وجود می آید.»راهکار: تشکیل صنف موسیقی


رضا صادقی در مورد راهکار این ماجرا هم می گوید: «دفترخانه موسیقیباید همت کند و چند وکیل قدرتمند را بیاورد و از هنرمندان پیشکسوتی که سال ها در این عرصه زحمت کشیده اند و با مشکلات زیادی هم روبرو بوده اند، جویای مشکلات شوند. از طرف دیگر حرف تهیه کننده ها را نیز بشنوند و در نهایت یک راهکار قانونی وضع کنند. در قرارداد من این بند می آید که رضا صادقی باید 500 میلیون سفته امضا می کنند و شاید یک عمر خودشان را گرفتار می کنند. به نظر من دفتر موسیقی باید به بحث قراردادها ورود داشته باشد.»

آقای مشکی پوش در مورد ایجاد صنف خوانندگان هم می گوید: «این آرزوی همیشگی من بوده که یک روز همراه با دوستان هنرمندم بنشینیم، صحبت کنیم تا به یک اتحادیه مستقل برای موسیقی تبدیل شویم. در این صنف یا انجمن می توانیم با مشورت یک وکیل قرارداد مناسبی را تنظیم کنیم و آن را به دفتر موسیقی تقدیم کنیم و بگوییم کاری که تو می خواستی انجام بدهی را ما انجام دادیم، تو فقط لطف کن و آن را به عنوان یک قانون اجرا کن. من خیلی خوشحال می شوم که این اتفاق بیفتد اما شرطش این است که همکاران و دوستان من همراه باشند.»

بهنام صفوی هم معتقد است بهترین راه حل برای عدم بروز مشکل در اینگونه قراردادها تفاهم بین خواننده و تهیه کننده است و به تماشا می گوید: «گاهی تهیه کننده و خواننده صحبت می کند و یک راه حل پیش پای خواننده می گذارد و مشکل حل می شود اما در نهایت خواننده باید به امضایی که کرده پایبند باشد و به تعهدات خود عمل کند.»

بهنام ادامه می دهد: «من به شخصه، در مورد قطع همکاری با تهیه کننده قبلی که با افتخار همکاری داشتم هم به دلیل حفظ رفاقت و دوستی، همه چیز را طبق روال مندرج در قرارداد انجام دادم و همه چیز با توافق و بدون مشکل انجام شد.»   1   2   3   4   5   >>   >
.: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 63
بازدید دیروز: 95
کل بازدیدها: 118549

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت