طراحی سایت

قالب وبلاگ

فروردین 92 - ستاره آسمان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

طراحی سایت


ستاره آسمان
چاوەکانم داخست تا کە چاوی خومارت نەبینم لە نەکاو دڵم گووتی خۆ ئەمن ھەستی دەکەم و دەیبینم
  
تحقیق تازه‌ای نشان می‌دهد مصرف گوشت قرمز، حتی با چربی و کلسترول پایین جمعیت باکتری‌های تبدیل‌کننده ال-کارنیتین به TMAO را افزایش داده و باعث رسوب سریع‌تر کلسترول در جداره شریان‌ها می‌شود.

به گزارش آفتاب دل  با اینکه گوشت قرمز کم‌چرب به دلیل درصد بالای پروتئین خود و میزان اندک چربی و کلسترول یکی از غذاهای سالم به‌شمار می‌رود، مصرف مداوم آن می‌تواند به ظهور بیماری‌های قلبی در فرد دامن بزند. محققان می‌گویند این فلور دستگاه گوارش (میکروارگانیسم‌هایی که به طور طبیعی در روده زندگی می‌کنند) است که با تبدیل ال-کارنیتین گوشت به ترکیبات دیگر به تولید پلاک در شریان‌ها سرعت می‌دهد. نتیجه این تحقیق علاوه بر کسانی که مصرف سرانه گوشت قرمز بالا دارند، می‌تواند برای دریافت‌کنندگان مکمل ال-کارنیتین و نوشابه های انرژی زا هم زنگ خطر را به صدا درآورد.

استنلی هازن، رئیس بخش قلبی- عروقی کلینیک کلیولند در اوهایو که یکی از نویسندگان این مقاله است، می‌گوید: «این تحقیق می‌تواند راه‌های تازه‌ای را برای رسیدن به سلامتی و موادغذایی سالم پیشنهاد کند. فلور طبیعی روده فرد در بعضی از موارد به اندازه رژیم‌غذایی او و ترکیب غذاهای گوناگونی که مصرف می‌کند، حائز اهمیت است. باکتری‌ها می‌توانند حجم قابل‌توجهی از مولکول‌های تازه را با استفاده از ترکیبات غذایی تولید کنند و نقش تعیین‌کننده‌ای در فرایندهای متابولیکی در بدن ما داشته باشند». مقاله او و همکارانش در nacur به چاپ رسیده است.

پیش از این اثر مصرف گوشت قرمز (حتی زمانی که میزان چربی و کلسترول آن محدود شده باشد) در افزایش احتمال خطر مرگ به دلیل ابتلا به بیماری قلبی- عروقی در انسان اثبات شده بود. هازن و همکارانش برای بررسی علت این اتفاق از 77 داوطلب که 26 نفر از آنها گیاهخوار بودند، خواستند ترکیب ال-کارنیتین را که در گوشت قرمز و مواد لبنی وجود دارد، مصرف کنند. از یکی از افراد گیاهخوار نیز خواسته شد 200 گرم گوشت راسته مصرف کند.

آزمون‌ها نشان می‌دادند مصرف ال-کارنیتین می‌تواند سطح TMAO یا تری‌متیل‌آمین‌اکساید را در خون افزایش دهد. شواهد نشان می‌دهد این ماده می‌تواند شکل متابولیسم کلسترول را تغییر داده و باعث شود این ماده که می‌تواند در جداره عروق ته‌نشین شود، دیرتر از جریان خون حذف شود.  

نکته جالب‌توجه اینکه میزان TMAO تولیدشده در گیاهخوارانی که ال-کارنیتین مصرف کرده بودند، بسیار کمتر از دیگر داوطلبان بود. بررسی مدفوع این دو گروه نشان می‌داد فلور طبیعی بدن افرادی که گوشت مصرف می‌کنند با افراد گیاهخوار بسیارمتفاوت است. هازن می‌گوید: «احتمالا نتایج به‌دست‌آمده نشانه این هستند که مصرف منظم گوشت قرمز شرایط را برای رشد و تکثیر باکتری‌هایی که می‌توانند از ال-کارنیتین TMAO تولید کنند، مهیا می‌کند».

 

تحقیقات گسترده‌تر

محققان این‌بار سطح ال-کارنیتین را در خون نزدیک به 2600 نفر که برای چک‌آپ قلب انتخاب شده بودند، بررسی کردند. در این مطالعه به‌نظر نمی‌آمد رژیم‌غذایی نقش تعیین‌کننده‌ای در سلامت قلب فرد بازی کند؛ اما کسانی که سطح ال-کارنیتین و TMAOبالایی داشتند، در اولویت ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی بودند. بررسی‌های آتی نشان می‌داد ال-کارنیتین به تنهایی تهدیدکننده نیست؛ بلکه این فرایندهای شیمیایی میکروبی است که خطر اصلی را ایجاد می‌کند.

آزمون روی موش‌ها و اضافه کردن ال-کارنیتین به غذای آنها نشان می‌داد، احتمال تولید پلاک‌های شریانی در این حیوانات 2 برابر شده است؛ البته اگر فلور طبیعی روده خود را داشته باشند. در گروه دیگر که به کمک آنتی‌بیوتیک باکتری‌های روده از بین‌رفته بودند، مصرف ال-کارنیتین هیچ تغییری را در تولید پلاک‌های شریانی ایجاد نمی‌کرد.

هازن می‌گوید: «یافته‌های ما تنها زنگ خطری برای دوستداران گوشت قرمز نیست؛ بلکه باید باعث نگرانی کسانی که مکمل  ال-کارنیتین را برای به‌دست‌آوردن انرژی بیشتر، لاغر شدن یا کمک به فعالیت‌های ورزشی خود مصرف می‌کنند، نیز بشود. هیچ‌یک از این ادعاها ثابت نشده و فکر نمی‌کنم اصلا دلیلی برای مصرف مکمل‌های این ماده وجود داشته باشد».

منبع : باشگاه خبرنگاراننوشته شده در تاریخ سه شنبه 92/1/20 توسط gharib

 

اشتیاق شما به چیزی باعث می شود که موقعیت احساسی خاصی را زیاد بزرگ کنید. چیزی باعث می شود که با مافوق خود جنگ دیدگاه ها داشته باشید.

فال روزانه متولدین فروردین

اشتیاق شما به چیزی باعث می شود که موقعیت احساسی خاصی را زیاد بزرگ کنید. چیزی باعث می شود که با مافوق خود جنگ دیدگاه ها داشته باشید.

پیش بینی روابط شما: امروز در رابطه خود احساسات شدیدی را تجربه می کنید. اگر در رابطه ای دائمی هستید زمان آن رسیده که تغییراتی صورت دهید. اگر برای اولین بار سر قرار می روید، شاید تبدیل به مناسبتی کاملاً غیرمنتظره شود.

پیش بینی شغل شما: امروز از تفکر قدیمی دیگران عصبانی می شوید. ایده های جدیدی را به محل کار معرفی کنید و روی بازده کلی تأکید کنید.

فال روزانه متولدین اردیبهشت

اشتیاق شما به انجام کاری موجب افزایش درآمدها یا منافع گروهی از مردم می شود و شاید ندانسته به دلایل سیاسی، مذهبی یا قومیتی باعث شوید که به کسی بر بخورد. این غیرعمدی است، ولی محتمل است. مراقب باشید.

پیش بینی روابط شما: اگر بینشی درباره رابطه کنونی دارید، زمان تأیید آن رسیده است. با آنکه همیشه مقدور نیست که انسان فوراً با انسان درستی آشنا شود، ولی ادامه جستجو مهم است. این روحیه شما را بالا نگه می دارد و تغییراتی که می خواهید را صورت می دهد.

پیش بینی شغل شما: برای یافتن معنای پنهان در کلمات و اعمال دیگران، سطحی نگر نباشید. کسی هست که سعی می کند با تملق و چاپلوسی در چشم شما بزرگ شود. گول نخورید. آنچه ابتدا واقعی به نظر می رسد شاید دیگر ارزشی نداشته باشد.

فال روزانه متولدین خرداد

امروز روزی عالی برای فعالیت های گروهی – کلاس های ورزشی، مدرسه، جلسه، کنفرانس و غیره – است. شما از تبادل نظر با دیگران لذت می برید، به خصوص اگر چیز تازه ای یاد بگیرید. مراقب بحث های مربوط به اموال مشترک ی بدهی باشید.
پیش بینی روابط شما: امروز شروع تازه ای دارید. با آنکه این کلمات ترس به دلتان می اندازند، ولی نباید بگذارید چنین شود و این چیز مثبتی برای انجام کاری برای خودتان است. ته دلتان می دانید که این همان چیزی است که می خواستید، پس برای آن آماده شوید.

پیش بینی شغل شما: زمان آن رسیده که تغییر بزرگی در کار خود ایجاد کنید. با دیگران صحبت کنید و ایده هایی برای قدم بعدی بسازید. دیگران هم از در میان گذاشتن افکار و نظراتشان با شما خوشحال می شوند. سرنخ هایی که امروز می یابید بعداً برایتان مفید می شوند.

فال روزانه متولدین تیر

شما امروز بر رئیس، والدین، معلمین و افراد بسیار مهم تأثیر زیادی می گذارید. آنها شما را فرد بامهارت، وارد و مشتاقی می دانند. آنها می خواهند بدانند شما چه چیزی برای گفتن دارید. دعوای قدرت با یک شریک یا دوست نزدیک اتفاق می افتد.
پیش بینی روابط شما: اگر کسی که به او اهمیت می دهید اخیراً رفتار خشنی دارد، شاید بخاطر شرایط خاص امروز است. شریک شما نسبت به مسئله خاصی نگران است و به هیچ بهانه ای گوش نمی دهد.

پیش بینی شغل شما: حالا زمان آن است که هر دو روی سکه را ببینید و سپس تصمیم بگیرید. مدتی را در برزخ می گذرانید تا وقتیکه تصمیمی بگیرید. اشکالی ندارد. عجله نکنید.

فال روزانه متولدین مرداد

اگر برایتان مقدور است از هر فرصتی برای سفر یا رزرو هتل برای تعطیلات استفاده کنید زیرا دوست دارید پر و بالتان را باز کنید و پرواز کنید. همچنین روز خوبی برای بررسی فرصت های رسانه، چاپ و پزشکی و حقوقی است. همچنین تحصیلات عالی. از مشاجرات مربوط به موضوعات جنجالی بپرهیزید.
پیش بینی روابط شما: امروز شما حس می کنید که گویی اتفاق بزرگی در شرف وقوع است. اگر تلاش کنید آن اتفاق می افتد. می دانید که مسئله ای هست که باید آن را حل کنید و بتوانید قدم های بعدی را در رابطه خود بردارید. از ابراز احساسات خود با نزدیک ترین کس خود نترسید.

پیش بینی شغل شما: اصطکاکی که برایتان پیش می آید نتیجه عدم تعادل کامل است. به کار بیشتر از مسائل دیگر اهمیت می دهید. سعی کنید در دنیای خود هارمونی ایجاد کنید. امروز روز خوبی برای یافتن تعادل است.

فال روزانه متولدین شهریور

امروز چیزی باعث می شود که احساس ثروتمندتر شدن بکنید، گویی گیرنده برکت و رحمت از سوی کائنات قرار گرفته اید. این می تواند چیز کوچک یا بزرگی باشد، بهر حال احساس مستفیض شدن می کنید. در مورد مسائل مربوط به پول و اموال مراقب باشید.
پیش بینی روابط شما: آینده شما با رویدادهای خاصی ساخته می شود. یک رابطه عشقی بر روی برنامه ها و اهداف شما برای آینده تأثیر زیادی دارد. شما تصمیم گرفته بودید به یک راه بروید، ولی مجبور شدید که کل تار و پود زندگی تان را مورد ملاحظه مجدد قرار دهید. قبل از شتاب در تصمیم گیری، خوب به آن فکر کنید.

پیش بینی شغل شما: امروز با کسی که دیدگاه های متضادی با موقعیت فعلی شما دارد، تعارض وحشتناکی تجربه می کنید. این فرد بیشتر به فانتزی اهمیت می دهد تا واقعیت. بجای از دست دادن تعادل بخاطر تفکر اشتباه کسی، به ندای دلتان گوش دهید و کار خودتان را بکنید.

فال روزانه متولدین مهر

امروز از ارتباط با اعضای جامعه و گردش با دوستان نزدیک و شرکا لذت می برید زیرا همه تعامل های شما با دیگران دوستانه و گرم خواهد بود. بحثی که درباره قدرت و کنترل است هم پیش می آید. سخت نگیرید.
پیش بینی روابط شما: امروز مسئله خاصی برای شما اهمیت می یابد و نظرتان را جلب می کند. اگر منتظر روزی برای حل این مسئله بودید، حالا زمان آن رسیده است. با این حال از این قضیه ترس زیادی دارید. ترس هایتان را نادیده بگیرید و اولین قدم را بردارید.

پیش بینی شغل شما: امروز همکاری برایتان موضوع اصلی و کلیدی می شود. می توانید مطمئن باشید که ارتباط با دیگران کاملاً خوب پیش می رود. دیگران هم روی همان طول موجی هستند که شما هستید و این همه کارها را آسان می کند.

فال روزانه متولدین آبان

روابط با همکاران امروز گرم و دوستانه می شود. سفر کاری هم ممکن است پیش بیاید. شما خوشحال هستید زیرا حمایتی که برای انجام کاری لازم داشتید را بدست می آورید. سعی کنید از دعوای قدرتی که با کسی پیش می آید سخت نگیرید.
پیش بینی روابط شما: شما معمولاً رویکرد زیرکانه را ترجیح می دهید. فردی نزدیک به شما تقاضاهای زیادی از شما می کند و برای آنکه دست از سرتان بردارد، باید محکم حرف بزنید و احتمالاً کمی بی ادبی به خرج دهید! با آنکه سبک شما اینگونه نیست، ولی زمان و مکان اینطور ایجاب می کند.

پیش بینی شغل شما: امروز باید سرعت کارهایتان را آهسته و پیوسته کنید. تفکر شما واضح و منطقی است و به شما کمک می کند مسائل را با قطعیت و بدون سردرگمی حل کنید. دیگران غیرقابل پیش بینی هستند. نگذارید کارهای آنها حواس شما را پرت کند.

فال روزانه متولدین آذر

امروز واقعاً روز مهمانی برای شماست. برای ناهار یا شام با دوستان خود ملاقات کنید. از رویدادهای ورزشی لذت ببرید. پیک نیک بگیرید و غروب خورشید را تماشا کنید. دوباره کودک شوید. رمانس هم برایتان نویدبخش است. شاید دعوایی بر سر پول با کسی داشته باشید.

پیش بینی روابط شما: امروز انرژی اضافی برای رسیدن به هدف خاصی را دارید. حیات عشقی شما شاید دیگر مثل قبل نشود و رسالت ویژه ای ممکن است فرد خاصی را نگران کند. گویی موانع زیادی سر راه بهم رسیدن شما قرار گرفته است که غیرضروری و ناعادلانه به نظر می رسد. موضعی اتخاذ کنید که بتوانید کاری در این مورد انجام دهید.

پیش بینی شغل شما: امروز شما باید تصمیم سختی بگیرید. اکنون زمان عقب نشینی از صحنه نیست. بدانید که تصمیمی که امروز می گیرید ممکن است به فرد دیگری نیز سرایت کند. اشکالی ندارد. بجای آنکه کاری را انجام دهید که برای دیگری خوب است، کاری کنید که برای خودتان بهترین گزینه باشد.

فال روزانه متولدین دی

امروز روز معرکه ای برای سرگرمی در منزل است. شما از دکوره کردن منزل، بازسازی یا وقت گذرانی با اعضای خانواده و مهمانان لذت می برید. در مورد هر چیزی که در منزل جریان دارد اشتیاق نشان می دهید. اگر تفاوت نظر پیش آمد، صبور باشید.

پیش بینی روابط شما: شما نیرویی هستید که کسی نمی تواند جلویش را بگیرد. امروز موقعیتی پیش می آید که فرد خاصی به دلایلی که فقط برای شما معلوم است، تحت کنترل شما قرار می گیرد. نحوه برخورد شما با این قضیه، نه تنها احترام او به شما را افزایش یا کاهش می دهد، بلکه بر خود رابطه و شراکت شما هم تأثیر می گذارد.

پیش بینی شغل شما: در محل کار جنبه های بیشتری از شخصیت جالب خود را نشان دهید. متوجه می شوید که یک لبخند شوخ یا مکالمه ای مزاح آمیز بیش از هر چیز دیگری شما را محبوب می کند. اگر خواستید روزتان را با مکالمه تلفنی بگذرانید. تماس هایی که می گیرید مهم هستند.

فال روزانه متولدین بهمن

نویسندگان، معلمین، بازیگران، فروشندگان و افراد بازاری امروز می توانند از مهارت های ارتباطی خود به نحو بسیار خوبی استفاده کنند. شما احساس سرزندگی و مثبتی دارید و این راز شماست. مراقب باشید که اشتیاق شما به کسی صدمه نزند.
پیش بینی روابط شما: شرایط امروز درست همان چیزی است که برای ایجاد تغییرات لازم در رابطه خاصی لازم داشتید. شاید از خودتان بپرسید که چطور می توانید اینها را تحمل کنید، ولی این نوعی نگرش دفاعی است که شما را از پیشرفت بازداشته است. امروز شما شجاعت و جسارت و انرژی لازم برای انجام کار موردنظر را دارید.

پیش بینی شغل شما: شما همان چیزی که دیگران ندارند و دنبالش هستند را دارید. شما می دانید که چطور در محل کار مناقشات را حل کنید. شما می توانید به فاصله ها پل بزنید. البته امروز تفاوت نظرهایی وجود خواهد داشت.

فال روزانه متولدین اسفند

تجارت و کسب و کار امروز برکت می یابد. سفر کاری یا فرصت های ارتباط با کشورهای خارجی امروز به نفع شما است. ولی تفاوت نظر درباره چیزی شاید در موقعیت گروهی و جمعی پیش بیاید. موضع خود را حفظ کنید.
پیش بینی روابط شما: حتی با آنکه شما در تلاش بودید که احساسات خود را کنترل کنید، به دلایلی که فقط بر شما معلوم است، متوجه می شوید که انرژی امروز اشتیاق شما را بالاتر می برد. وقتی با فرد خاصی ملاقات می کنید این اشتیاق بالاتر می رود و او متوجه می شود که شما عاشق شده اید. دوست ندارید این قدر آسیب پذیر باشید، ولی گاهی این لازم است.

پیش بینی شغل شما: حال و هوای کلی شما امروز آرام است، ولی دیگران در حال آزمودن صبر شما هستند. به نظر می رسد که همه می خواهند شما را از کوره بدر کنند، گویی نمی خواهند آرامش شما را ببینننوشته شده در تاریخ سه شنبه 92/1/20 توسط gharib
بررسی‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد ریحان دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به سلامت اعصاب و روان بسیار کمک می‌کند.

در طب سنتی و در گذشته‌ها برای آرامش روح و روان از ریحان و ترکیبات دارای این گیاه بسیار استفاده می‌کردند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، خوردن ریحان برای تمامی‌مزاج‌ها مناسب است و به سلامت نورون‌های مغزی بسیار کمک می‌کند.

دانشمندان با مطالعه و انجام آزمایش‌هایی روی 150 زن و مرد دریافتند کسانی که از سبزیجات به‌ویژه ریحان زیاد استفاده می‌کنند کمتر دچار تنش‌های عصبی و روانی می‌شوند و در تصمیم گیری‌ها راحت تر می‌توانند عمل کنند و بسیار خوش اخلاق نیز هستند.
گفتنی است، در ساخت بسیاری از داروها به‌ویژه داروهای اعصاب و روان از برگ ریحان بسیار استفاده می‌کنند و همچنین این گیاه برای زخم و جراحات مغزی بسیار مفید است و دوره درمان بیماری‌های روحی و کسانی که از افسردگی رنج می‌برند را کوتاه می‌کند.نوشته شده در تاریخ سه شنبه 92/1/20 توسط gharib

   

 

بر اساس آمارهای رسمی کشور در سه ماه آغاز سال گذشته 24 هزار و 967 پسر با دخترانی که یک تا 20 سال از خودشان بزرگتر بوده‌اند ازدواج کردند.  
 
در چند سال گذشته با تغییراتی که در هرم سنی جمعیت کشور رخ داده است و با توجه به تغییراتی که در نگرش‌های جوانان به موضوع ازدواج پیش آمده شاهد تغییراتی در این حوزه بوده‌ایم. یکی از موضوعاتی که در سال‌های اخیر نسبت به سال‌های گذشته بیشتر به چشم می‌خورد تمایل ازدواج پسران با دخترانی است که از نظر سنی از خودشان چند سال بزرگتر هستند و اغلب این افراد دختران شاغلی هستند که از نظر وضعیت مالی در وضعیت بهتری نسبت به پسران قرار دارند.
 
اگر از لحاظ اقتصادی به این موضوع توجه کنیم یکی از دلایلی که در این تغییر نگرش‌ها مؤثر بوده است عدم تمکن مالی مورد نیاز پسران جوان در زمان ازدواج آنان است که باعث می‌شود به سمتی بروند که از لحاظ مالی امنیت داشته باشند.
 
سیما فردوسی مشاور امور خانواده در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص علت گرایش پسران به این موضوع گفت: ازدواج پسران با دخترانی که از خودشان بزرگتر هستند ریشه در تربیت خانوادگی آنها دارد.وی ادامه داد: خانواده ها و مخصوصا مادرانی که در دوران کودکی از بچه‌های خود بسیار حمایت می‌کنند و  باعث می‌شود تا پسران حس مسئولیت پذیری نداشته باشند و عادت ‌کنند که همیشه یک نفر از آنها حمایت کند.
 
این استاد دانشگاه افزود: این افراد در دورانی که بزرگ می‌شوند و قصد ازدواج دارند به سراغ دخترانی می‌روند که بتوانند از آنها حمایت کنند و زیر چتر حمایتی خود ببرند و به سراغ خانم‌هایی می‌روند که حس مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند و بتوانند مسئولیت‌ها را بپذیرند وبه این ترتیب احساس آرامش بیشتری می‌کنند.وی در خصوص تاثیر این ازدواج‌ها در طلاق گفت: در آمارهای طلاق می‌تواند مؤثر باشد اما عامل اصلی نیست در بعضی از این ازدواج‌ها در آینده می تواند باعث طلاق شود اما در این ازدواج‌ها ازدواج‌های موفق نیز وجود دارد.
 
فردوسی گفت: اگر این تفاوت سنی معقول و در حد یک تا سه سال باشد مشکل جدی ایجاد نمی‌شود اما اگر این اختلاف سنی بیشتر شود طبیعتا مشکلات آنها نیز بیشتر می‌شود.وی در خصوص مناسبترین اختلاف سنی بین زوجین گفت: مناسبترین فاصله سنی از 2 تا 3 سال است و حداکثر تا هفت سال پسر از دختر باید بزرگتر باشد.
 
بر اساس آمارهای منتشر شده توسط سازمان ثبت احوال کشور در سه ماه آغازین سال گذشته از کل 224 هزار و 52 ازدواج صورت گرفته، 24 هزار و 967 پسر با دخترانی که یک تا 20 سال از خودشان بزرگتر بوده‌اند ازدواج کردند که در این میان اختلاف سنی یک سال با 8 هزار و 399 ازدواج بیشترین فراوانی و اختلاف سنی 20 سال با 181 ازدواج کمترین فراوانی را به خود اختصاص داده اند.
 
بسیاری از کارشناسان اجتماعی معتقدند اینکه گفته می‌شود دختران باید از پسران کوچکتر باشند اعتقاد صحیحی نیست اما به شرط آنکه این اختلاف سنی معقول و در حد یک تا سه سال باشد چرا که بیشتر از این سن هماهنگی جسمی میان زوجین را از بین می‌برد و پس از مدتی علاقه‌ ها کمرنگ می‌شود و مسائل جدی تر خودنمایی می‌کند.
 
‌مجید ابهری، آسیب شناس و استاد دانشگاه علت افزایش آمار ازدواج پسران با دختران بزرگ‌تر از خود را مشکلات اقتصادی، بالا رفتن قیمت مسکن، تورم و فرار از مسئولیت می‌داند و معتقد است: افزایش آمار ازدواج پسران با دختران بزرگتر از خود به دلایل مختلف، یکی از عوامل نگران‌کننده در جامعه محسوب می‌شود.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 92/1/19 توسط gharib

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

رابطه اخلاق افراد با انگشتان دست
پژوهشگران طی این تحقیق جدید، نسبت بلندی انگشت حلقه و سبابه چندین بزرگسال را اندازه‌گیری کردند، سپس از آنها خواستند تا پرسشنامه‌های "HEXACO" را در رابطه با بروز رفتارهای پرخاشگرانه خود تکمیل کنند.

آفتاب دل : پژوهش دانشمندان دانشگاه بوفالو حاکی از آن است که پرخاشگری کلامی ممکن است ناشی از عللی زیست شناختی باشد که می‌توان آن را با اندازه‌گیری "نسبت بلندی انگشت حلق? شخص (انگشت چهارم از سمت شصت) و بلندی انگشت سبابه" موسوم به (2D:4D)، شناسایی کرد. 

پرخاشگری کلامی به رفتاری اطلاق می‌شود که شخص اقدام به ناسزاگویی، توهین، لقب‌گذاری کنایه‌ای برای افراد و تهدیدهای نژادی می‌کند.

طی این پژوهش که از نخستین تحقیقات در نوع خود است، محققان نسبت (2D:4D) را به عنوان معیاری برای در نظر گرفتن میزان قرارگیری جنین در برابر تستوسترون و شاخصی برای پرخاشگری کلامی در نظر گرفتند.

پیش از این، تحقیقی جداگانه با عنوان " The Effect of Prenatal Sex Hormones on the Development of Verbal Aggression " توسط محققان دانشگاه میشیگان و تنسی انجام گرفت که نتایج به دست آمده حاکی از آن بود که می‌توان نسبت (2D:4D ) را به عنوان مقیاسی در میزان قرارگیری با آندروژن‌های (تستوسترون نیز نوعی آندروژن است) دوران جنینی در نظر گرفت و علاوه بر این، چندین تحقیق نیز رابطه بین نسبت (2D:4D ) و ویژگی‌های اخلاقی و جسمانی متفاوت را نشان داده است.

پژوهشگران طی این تحقیق جدید، نسبت بلندی انگشت حلقه و سبابه چندین بزرگسال را اندازه‌گیری کردند، سپس از آنها خواستند تا پرسشنامه‌های "HEXACO" را در رابطه با بروز رفتارهای پرخاشگرانه خود تکمیل کنند.

"هگزاکو" آزمون شخصیت است که اختصار صداقت، فروتنی، تهییج پذیری، برونگرایی، سازگاری، وظیفه‌شناسی و گشودگی به تجربه است. این تیم تحقیقاتی دریافتند مردان و زنانی که نسبت (2D:4D ) کوچکتری داشتند، بر اساس جواب پرسشنامه‌های خودشان، از نظر کلامی پرخاشگرتر بودند.

به گفته دکتر "آلیسون شاو"، یافته‌های این پژوهش از نخستین گام‌هایی برای درک بهتر علل زیست شناختی و روند رفتارهای پرخاشگرانه کلامی است که می‌تواند راهکارهای پیشگیرانه موثرتری را برای مهار اینگونه رفتارها در اختیار محققان قرار دهد.به نقل ازآفتاب دل<      1   2   3   4   5   >>   >
.: Weblog Themes By Pichak :.بازدید امروز: 69
بازدید دیروز: 103
کل بازدیدها: 108631

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • فروش بک لینک فالو | فروش بک لینک با کیفیت